Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Akay: “İktidar Karabüklülere Yol Çilesi Çektiriyor”

Manşet Yayın: 23.08.2023 14:30 |Güncelleme:24.08.2023 10:52
Yazar:
Akay: “İktidar Karabüklülere Yol Çilesi Çektiriyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karabük Milletvekili Cevdet Akay, 22 yıllık AKP iktiraının Karabük’ün 70 kilometrelik stabilize yolunu görmezden geldiğini belirterek, yol yapmakla övünen iktidarın Karabüklülere yol çilesi çektirdiğini söyledi.

CHP Karabük Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Cevdet Akay, Karabük’ün Merkez’in en uç noktasındaki köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Milletvekili Akay, Karabük’ün Merkez ilçesinde yaklaşık 70 km uzaklıkta bulunan Karaşar köyünün stabilize yolla ulaşımının sağlandığını ifade ederek, kilometrelerce uzunluktaki yolun stabilize olmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak iktidara eleştirilerde bulundu.

70 KM’LİK YOL TOZ DUMAN İÇİNDE

Seçim bölgesindeki köy yollarının durumuna dikkat çeken Karabük Milletvekili Cevdet Akay, “Karabük merkezden yaklaşık 70 kilometre yol kat ederek en uzak köylerinden birine Karaşar’a geldik. Buraya gelirken Mehterler, Ortaca, Tandır köylerimizden geçtik. Bu 70 kilometrelik yol toz duman içerisinde, stabilize halde. AKP Türkiye Yüzyılı diyor. Türkiye Yüzyılında AKP yollar yapmakla övünüyor, ama burada gördük ki yollar toz duman içerisinde.” dedi.

STABİLİZE KÖY YOLLARI NEDENİYLE KÖYLÜLER ZOR DURUMDA

Karabük’te stabilize durumda olan köy yolları nedeniyle vatandaşın zor durumda olduğunun altını çizerek yolların asfaltlanması çağrısında bulunan Milletvekili Akay, “Bunun karı var, kışı var. Bu köylü bu yolla nasıl evine ulaşacak. Bu yolun bir an önce süratle asfaltlanması ve ulaşımın rahat hale getirilmesi gerekiyor. Buradan yetkilileri uyarıyoruz; durumun takipçisi olacağız. Önümüz kış, kar yağacak. Bu yolun bir an önce asfaltlanmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANiK çocukları geleceğe kök salıyor

Dünya Yayın: 24.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
CANiK çocukları geleceğe kök salıyor

CANiK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı fidan dikimi ile kutladı. Samsun’da gerçekleştirilen ‘CANiK Çocukları Geleceğe Kök Salıyor’ etkinliğine tüm CANiK çalışanları, yöneticileri ve aileleri katıldı.

CANiK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı orman projesi ile kutladı. Samsun’da gerçekleştirilen ‘CANiK Çocukları Geleceğe Kök Salıyor’ etkinliği kapsamında, CANiK çocuklarını temsilen fidan dikimi gerçekleştirildi. Tarım ve Orman Bakanlığı Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün CANiK için tahsis ettiği alanda gerçekleştirilen fidan dikim törenine; yönetim kurulu, çalışanlar, çalışanların çocukları, eşleri, aileleri ve yakınları olmak üzere yaklaşık 300 kişi katıldı. Festival havasında geçen etkinlikte, çocuklar için pamuk şeker ve kurabiye dağıtımı, yüz boyama aktivitesi ve sosis balon şovun yer aldığı eğlenceli bir alan oluşturuldu.

“Yarınların başarılarını temsil edecek köklü bir ormana dönüşecek”

CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, “CANiK olarak kurulduğumuz günden bugüne ülkemize katma değer oluşturmayı sürdürürken, doğamızı ve doğal kaynaklarımızı korumak için de üzerimize düşen görevleri yerine getirme konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza daha yeşil ve daha yaşanabilir bir dünya bırakmak amacıyla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, CANiK’in genç nesilleri adına diktiğimiz fidanlar, tıpkı onlar gibi, yarınların köklü ormanına dönüşecek. Çocuklarımız geleceğe kök salarken, Samsun’daki ormanımız CANiK ailemizin başarılarının bir sembolü olarak yükselmeyi sürdürecek. Bu vesileyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bütün evlatlarımız için barış ve mutluluk dolu bir gelecek diliyorum” dedi.

“Önceliklerimiz arasında daima geleceğin ve nesillerin korunması var”

CANiK Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komite Başkanı Didem Aral, “Bir taraftan üretirken diğer taraftan ekonomik hedeflerin ötesine geçerek toplumsal ve çevresel sorumluluklarımızın farkında olmak bizim için her zaman çok değerli. Önceliklerimiz arasında daima geleceğin ve nesillerin korunması var. Bu ancak bugün, gelecek için yapılanlarla mümkündür. CANiK olarak kurumsal sosyal sorumluluk komitemizin farklı alanlarda yürüttüğü sürdürülebilirlikle ilgili, dünyamıza ve gelecek nesillere katkı sağlayacak her projeyi önemsiyoruz, desteklemeye devam edeceğiz. CANiK ailesi olarak evlatlarımıza ve tüm dünyaya daha güzel bir gelecek bırakma hedefi ve sorumluluğuyla çalışmalara devam ediyoruz. 2023 yılı sonunda temellerini attığımız ve 2024 yılının ilk ayından itibaren büyük bir şevk ve heyecanla çalışmalarımıza başladığımız CANiK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komitesi olarak, BM Global Compact Sürdürülebilirlik Amaçları rehberliğinde çok değerli bir yola çıktık. Bu kapsamda da Samsun’da evlatlarımızla ilk CANiK Hatıra Ormanı’nı yeşertmek için bir araya geldik. Çocuklarımızla birlikte gelecek nesillerin, soluyacak temiz havaya ve keşfedecek güzel ormanlara sahip olmasını gönülden istiyoruz. Onlarla birlikte bir fark oluşturarak dünyayı ve yaşanabilirliğini koruma umuduyla yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle, bu cennet vatanı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bizlere ve biricik çocuklarımıza armağan eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kıymetli silah arkadaşları başta olmak üzere, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Komitemize her zaman tam destek veren ve desteğini her zaman hissettiren Sayın Yönetim Kurulumuza ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hayrullah Zafer Aral’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.