Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti’nin aday tanıtım toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti

Manşet Yayın: 10.02.2024 20:14 |Güncelleme:11.02.2024 13:10
İhlas Haber Ajansı
AK Parti’nin aday tanıtım toplantısı yoğun katılımla gerçekleşti

AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından düzenlenen belediye başkanları aday tanıtım toplantısı yoğun ilgiyle gerçekleşti.

AK Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından Yenişehir Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Karabük belediye başkan adayları tanıtım toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan aday tanıtım toplantısında, AK Parti Karabük Milletvekili Ali Keskinkılıç, “Karabük’e yeni bir enerji geldi. Karabük’e dinamizm geldi. 31 Mart’ta Karabük’ümüze ve bütün ilçelerimize yeniden bahar gelecek. Her yerde çiçekler açacak” dedi.

“Karabük’ü bölgenin, Türkiye’nin yıldızı haline getireceğiz”
Karabük genelinde başarılı bir seçim geçireceklerini belirten AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin ise, 31 Mart’a kadar belediye başkan adaylarına bir vazife bir ödev verdiğini söyleyerek “Teşkilatlarımızla beraber Cumhurbaşkanımızın tabiriyle birebir adam adama markaj yapmak bizim siyasi geleneğimizin, hareketimizin en önemli özelliklerinden biridir. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el bırakmayacağız. Küskünümüz, dargınımız olabilir. Her yere ulaşacağız. Yarın, öbür gün belediye başkanı olduğunuz zaman cadde cadde, sokak sokak dolaşacağız. Seçimden seçime belediye başkanlığı yapanlar var. Biz onlardan değiliz. Sürekli halkımızın içinde olmak durumundayız. Onların dertleriyle dertleneceğiz, çözüm bulma yolunda adım atacağız. Bizler de şehrin milletvekilleri olarak sizlerin yanındayız. Sizlerle beraber el ele, kol kola Karabük’ü bölgenin, Türkiye’nin yıldızı haline getireceğiz.” dedi.

“Şehri imar edeceğiz”
AK Parti Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, Karabük’ün artık her kesim tarafından kabul edildiği üzere yorgun ve bitkin bir şehir imajına büründüğünü ifade ederek, “ Güçlü ticaretini, güçlü ekonomisini, köklü geçmişini, ekmek mücadelesini ve kuruluşundaki renkli şehir yapısını temsil eden yerel bir vizyon ortaya koyulamamıştır. Kısır siyasi söylemler, basit ve işlevselliğini yitirmiş çözümler malesef şehrimize kan kaybettirmeye devam etmektedir. Şehir istişare kültürünün olmadığı, ben yaptım oldu anlayışının sonucu şehrimiz git gide yaşanabilirliğini kaybetmektedir. Böyle bir noktada Cumhurbaşkanımızın takdiri ve desteğiyle, halkımızın birlik ve beraberliğiyle Karabük’ümüze gerçek belediyecilik ve gönül belediyeciliği vizyonunu getirmek için bismillah dedik, kolları sıvadık, yola çıktık. Yerel yönetimdeki AK Partimizin başarısı, hizmet ve eser belediyeciliği artık Karabük’ümüz için bir tercih, bir seçim değil ihtiyaç haline gelmiştir. Hizmet ve eser belediyeciliğini ortaya koyacak yeni bir vizyona, yeni bir Karabük’e ihtiyaç vardır. Özkan Çetinkaya AK Parti’nin Türkiye’deki en genç belediye başkan adayıdır. Diyoruz ki en genç belediye başkanı ama en çok çalışan, en çok hizmet getiren, en çok proje üreten ve en güzel şehri ortaya çıkartacak belediye başkanı olacağız. 7/24 belediyecilik anlayışımızla sahada, icraatta ve halkın yanında, gönül ve saha belediyeciliğini hayata geçireceğiz. Toplumun her kesimi için ilk gün şunu söylemiştik. Hazırız, kararlıyız. Şehri imar edeceğiz.
Gönülleri de ihya edeceğiz.” dedi.

“Karabük’te sefer başlamıştır, zafer yakındır inşallah”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ise salondaki coşku ile 31 Mart için Karabük’ün kararını verdiğini gördüğünü söyledi.
Karaaslan “Türkiye Yüzyılı’nın güçlü hedeflerine ulaşması için gereken o dinamizmi Karabük’ümüzden sağlamak için gece gündüz demeden çalışacak. Bugün itibariyle önümüzde tam 51 gün var. Göz açıp kapayıncaya kadar geçecek. Aslolan 30 Mart gecesi yastığa başımıza koyduğumuzda, ‘Keşke şöyle yapsaydım, böyle yapsaydım, biraz daha uğraşsaydım.’ demek değil ‘Allah’ım ben üzerime düşen her şeyi yaptım. Elimden gelen buydu. Rabbim sana emanet ediyorum.’ diyecek kadar üzerimize düşen vazifeyi ve sorumluluğu yerine getirmektir. Sözün özü biz elbette özellikle Cumhur İttifakı olarak Türkiye’de birliğin beraberliğin altına imzamızı attık. Burada bir rekabet, bir yarış olacak muhakkak ama inanıyoruz ki o ruhun da sokaklara yansıdığı bir biçimde olacak. Her seçim yeni bir süreç. Adını Türkiye Yüzyılı koyduğumuz bu süreçte ancak güçlü şehirlerimizle, şehirlerimiz gücüyle birlikte geleceğe taşıyabiliriz. Bugün burada attığımız adımla birlikte Karabük’te sefer başlamıştır, zafer yakındır inşallah.” dedi.

Konuşmaların akabinde AK Parti’nin Karabük Belediye Başkan Adayı Özkan Çetinkaya, Eskipazar Belediye Başkan adayı Serkan Civa, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Safranbolu Belediye Başkan adayı Ali Büyüközdemir, Ovacık Belediye Başkan Adayı Ahmet Şahin, Yenice Belediye Başkan adayı Sertaş Karakaş ve Yortan Belde Belediye Başkan adayı Yılmaz Tiryaki tek tek tanıtıldı. Program hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu.

VİDEO İZLEMEK İÇİN >>>TIKLAYINIZ<<

AW139236 01 scaled

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.