Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

AK Partili Hamza Dağ: “Seçimden sonra dağılacaklar demiştik, un ufak oldular”

Politika Yayın: 18.08.2023 00:12
Kaynak: İHA

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, bir dizi aktiflik için geldiği Gümüşhane’de muhalefetin seçimden evvelki birlik havasının dağıldığını lisana getirerek “Karşımızda millete itimat vermeyen bir siyasi bir yapı var. Biz seçim öncesinde bunlar seçimden sonra dağılacaklar demiştik, gerçekten gördüğünüz üzere dağıldılar, un ufak oldular” dedi.

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, ’2023 Kent Buluşmaları’ aktifliği kapsamında Gümüşhane’ye geldi. Sema Doğan Ömür Alanı’nda gerçekleştirilen kahvaltı programında partililerle bir ortaya gelen AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, muhalefete yüklendi.

“Aday mısınız diyenlere, adayım demedim yola çıktım derler”

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun “Yola çıkıyorum” tabirini eleştirerek muhalefete yüklenen AK Parti Genel Lider Yardımcısı Hamza Dağ, “Bizler siyasi arenayı laf ve algı üretme merkezi olarak görmeyen bir anlayışın temsilcileriyiz. Rakip siyasi parti temsilcileri bu türlü görsün bu türlü yapmaya devam etsin. Sıkıntımız millet ve memlekete yararlı işler ortaya koyabilmektir. Türkiye’ye hizmet etmek ve icraat noktasında 80 yılda kazandırılamayanları 20 yıla sığdıran bir iktidarız. Lakin bakıyoruz karışımızdaki siyasi rakiplerimiz birinci günden itibaren palavra algı ve şahsi menfaat sistemine konseyi bir siyaset izliyor. Bizim kederimiz millete hizmet CHP’nin kaygısı makam sevdasıdır. Evvel değişim diyerek yola çıkarlar baktılar değişimden bir şey çıkmazsa bu sefer mevcut belediye lideri iken aday açıklamak zorunda kalırlar. Aday mısınız diyenlere de adayım demedim yola çıktım derler daha İstanbul’a yola yeni çıkmış mevcut bir belediye lideri üzere bir durumda karşı karşıya kaldığımızı da Türkiye siyaseti bu sayede görmüş oldu. Aramızdaki en büyük farklardan biri de işin doğrusu şudur, birileri hizmet üretir, birileri doğrunun peşindedir, hakikatin peşindedir. Birileri de yalnızca laf üreterek gündemde kalmaya çalışır” dedi.

“Bunlar iktidar olursa birbirlerini yemeye devam ederler”

Muhalefetin millete inanç vermediğinin altını çizen AK Partili Dağ, “Rakiplerimiz seçimden evvel birbirlerine methiye düzerken bugün birbirlerini yiyorlar. Karşımızda millete itimat vermeyen bir siyasi bir yapı var. Bizde seçim öncesinde bunlar seçimden sonra dağılacaklar demiştik, hakikaten gördüğünüz üzere dağıldılar, un ufak oldular. Seçim sürecinde uydurma anketler ve telaffuzlar üzerinden kazanıyoruz dediler kaybettiler. Göreceksiniz mahallî seçim sürecinde de yeniden düzmece anketlerle bir ekip algılarla tıpkı şeyi yapacaklar ittifak kuruyoruz diyecekler, seçimden sonra da tekrar birbirlerini suçlayacaklar. Aslında biz karşımızdaki ittifaka bunun için şükran borçluyuz. Zira seçimden evvel tekraren bunlar birleriyle hengame ederler. Şundan geçersiz bir formda birbirlerine seviyormuş muhabbet duyuyormuş üzere yapıyorlar. Şayet bunlar seçimi kazanıp iktidar olurlarsa birbirlerini yemeye devam ederler, birbirlerini yerler. Açıkçası bizim bu söylediğimizi daha iktidar olmadan yaşattıkları için biz kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır” diye konuştu.

“PKK ile FETÖ ile iş tutmanın LGBT sapkınlığına alan açmakla milletin teveccühünü kazanamazsınız”

Muhalefetin seçimi kaybettiği halde daima birbirini suçladığını lisana getiren AK Partili Hamza Dağ, “Seçimden sonra meclis oluştu, kurul liderleri oluştu, bakanlar heyeti oluştu, bakan yardımcıları atandı, genel müdürler atandı, valiler kararnamesi çıktı, emniyet müdürleri kararnamesi çıktı. Bir tarafta birbiriyle hiçbir biçimde pazarlığa girmeyen bir ittifak öbür tarafta da seçim kaybettiği halde birbirlerini daima suçlayan hem kendi parti içinde CHP içinde hem de ittifak içinde. Bir gün DEVA partisi çıkıyor bir şey söylüyor öbür gün Gelecek Partisi lideri çıkıp öteki bir şey söylüyor, daima birbirlerini suçlayan bir süreç. Hiç kimsenin bilmediği birbirlerinin dahi bilmediği 3 bakanlık ve mit başkanlığının verildiği bir parti. Bunlar Allah koruma, zati Allah nasip etmedi hepimizin önemli çabaları oldu bunların iktidar olabilme ihtimalini bir düşünün bu durumda ülkemizi ne büyük bir tehlikeden işin doğrusu kurtardığımızı görmüş oluyoruz. Pahalı dava arkadaşlarım biz ısrarla Türkiye’yi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Bir gün onlar da inşallah PKK ile FETÖ ile iş tutmanın, toplumsal terörizm LGBT sapkınlığına alan açmanın milletimizin teveccühünü kazanmama sebebi olduğunu anlayacaklar” tabirlerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Merzifon’daki cinayetin katil zanlısı adliyeye sevk edildi

Gündem Yayın: 22.09.2023 08:36
Kaynak: İHA

Amasya’nın Merzifon ilçesinde işlediği cinayetin akabinde aracı yakarak kaçtığı sav edilen katil zanlısı yakalanarak adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye nazaran, Sarıbuğday köyü Gölet mevkiinde araç yangını ihbarı üzerine bölgeye giden takımlar, yaptıkları incelemede aracın içinde bir ceset buldu. Olayın cinayet olabileceği kuşkusu üzerine Merzifon İlçe Jandarma Komutanlığı takımlarına destek olarak olay mahalline Amasya Vilayet Jandarma Komutanlığı jandarma cürüm araştırma dedektifleri sevk edildi. Takımlar tarafından yapılan 6 saatlik çalışma sonucunda ölen şahsın Yılmaz Uyanık (37) olduğu belirlendi. Yapılan araştırmada yakalanarak gözaltına alınan kuşkulu Ahmet M.’nin (39) boğuştuğu Uyanık’ı öldürüp, aracı yaktıktan sonra kaçtığının tespit edildiği tabir edildi.

Ahmet M., jandarmadaki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edildi.

Paylaş: