Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

AK Parti’de kongre süreçleri başlıyor

Gündem Yayın: 04.08.2017 13:49
AK Parti’de kongre süreçleri başlıyor

Karabük’te, 19 Ağustos itibari ile ilçe teşkilat kongrelerinin başlayacağı bildirildi.
AK Parti Karabük Teşkilat Başkan Yardımcısı Nurettin Emlik, ilk olarak 19 Ağustos’ta Yenice ve Eflani, 20 Ağustos’ta da Safranbolu ilçelerinin kongrelerini gerçekleştireceklerini söyledi.
Yeni bir kongre sürecine girildiğini belirten Nurettin Emlik, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Karabük’te de kongre sürecini başlatmış bulunmaktayız. Tüm teşkilatlarımızın, delegelerimizin seçimleri bitti ve partimize sunuldu. İl başkanları toplantısında genel başkanımızın yetkilendirmesi sonucu biz Karabük’te de teşkilatları yenileme görevi almış bulunmaktayız. Karabük’te nüfusu 5 binden az olan Yortan beldesinde atamaları yaptık. Parti tüzüğümüze göre nüfusu 5 binden az olan beldelerde il başkanının atama yetkisi ile atamalar gerçekleşiyor. Diğer yandan 19 Ağustos’ta Yenice ve Eflani ilçelerimizde , 20 Ağustos’ta da Safranbolu ilçemizin kongresini gerçekleştireceğiz. Buralarda oluşacak yeni yönetimlerde kaldığımızda yerden halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bayramdan sonraki süreçlerde de kalacak olan Eskipazar ve Ovacık ilçelerimizin kongrelerini gerçekleştireceğiz. İlçe kongrelerimizin bitiminden sonrada merkez ilçemizin kongresini yapacağız. En son merkez ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. O kongremizi de bitirdikten sonra Kasım ayının ortasından Şubat ayının sonuna kadar tüm Türkiye’de il kongreleri yapılacak” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

KARDEMİR, Asılsız Haberlere İlişkin Açıklama Yaptı

Gündem Yayın: 03.12.2023 16:04
KARDEMİR, Asılsız Haberlere İlişkin Açıklama Yaptı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), yerel bir haber sitesinde “yılbaşı hediyesi dağıtımı”na ilişkin haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamada, son günlerde yerel bir haber sitesinde ve ilgili sosyal medya hesaplarında, şirket ve şirketin Kurumsal İletişim Müdürü Emrullah Taş hakkında asılsız ve karalayıcı iddiaların yayınlandığı belirtildi.

Açıklamada, haber sitesinde 25 Kasım’da yayınlanan “KARDEMİR 16 milyon liralık yılbaşı hediyesi dağıtacak ama” başlıklı ve “15 milyon liralık yılbaşı hediyeleri” ile “Bu alımlarda şaibe ve rant kokusu var” görseliyle paylaşılan yazı içeriğinde vurgulanan hususların asılsız ve gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Yazı ile kamuoyu nezdinde oluşması amaçlanan soru işaretlerinin tersine yazıda bahsi geçen alım süreci dahil olmak üzere şirketin tüm satın alımlarının şeffaf ve adil şekilde gerçekleştiği aktarılan açıklamada, “KARDEMİR satın alma süreçleri Satın Alma Müdürlüğü ve ilgili birimleri tarafından yönetilmekte olup Kurumsal İletişim Müdürlüğünün ihale aşamasında, ihalede oluşan fiyatlarla ilgili bilgisi olmamakta ve ihale sürecine bir dahli bulunmamaktadır.” ifadesine yer verildi. (Ramazan Öztürk)