Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ak Parti Merkez İlçeden Gazetemize Ziyaret

Gündem Yayın: 13.10.2021 12:07

Ak Parti Karabük Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya, beraberinde Başkan Yardımcısı Ahmet Kirman, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Yıldırım gazetemizi ziyaret ettiler.

Gazetemizin 66. kuruluş yıldönümünü kutlayan Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya, “Karabük’ün ilk gazetesi olan Karabük Postasını yeni yaşını kutlar, daha nice yıllar basın hayatında başarılar dileriz. Yerel Basın olarak 66. yılı kutlamak bugünlere gelmek büyük başarı. Gazetenin kuruluş gününden bugüne kadar emek vermiş herkesi kutluyorum. Yerel basın dünden bugünlere kadar her zaman Anadolu’nun sesi olmuştur. Bu yönüyle her zaman önemlidir.” dedi

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.