Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

AK Parti İlçe Başkanları İstifa Etti

Manşet Yayın: 13.09.2023 11:43
AK Parti İlçe Başkanları İstifa Etti

 

AK Parti’de Belediye Başkan Adayı olmak isteyen Merkez ilçe Özkan Çetinkaya ve Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş  ile İl Genel Meclis Adaylığı isteyen Eflani İlçe Başkanı Erdal Karaman ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu istifa etti.

AK Parti, 31 Mart 2024 tarhinde yapılacak olan yerel seçim çalışmalarına hız verdi. Bu kapsamda ülke genelinde olduğu gibi Karabük’te de Belediye Başkan Adayı, İl Genel Meclisi Adayı olacak parti yöneticileri istifa etti

Karabük’e  gelen Bölge Koordinatörü, Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan”ın  gözetiminde, Karabük Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya ve tüm yönetimi, Yenice İlçe Başkanı Erdal Yirmibeş ile Yönetim Kurulu ve Eflani İlçe Başkanı Erdal Karaman ile yönetimi istifa ederek görevlerini bitirdiler.

Merkez İlçe Başkanı Özkan Çetinkaya, Karabük Belediye Başkan Adaylığı, Erdal Yirmibeş ise Yenice Belediye Başkan Adaylığı için görevlerinden istifa ettiler. Eflani İlçe Başkanı Erdal Karaman ise İl Genel Meclis Üyeliğine aday olmak için istifa ederek, görevini sonlandırdı. Ayrıca Kadın Kolları Başkanı Saime Öksüzoğlu da istifa etti.

Öte yandan yeni ilçe başkanlarını belirlemek için temayül yoklaması yapıldı ve belirlenen üçer aday birkaç güne kadar AK Parti Genel Merkezine çağırılarak, yeni ilçe başkanları belirlenip, atamaları yapılacak.

Atamaları yapılan ilçe başkanları ise yönetim kurulu üyelerini belirleyecek.

“GÖNÜL BİRLİĞİYLE ALDIĞIMIZ KARARLA İSTİFA EDİYORUM”

AK Parti Merkez İlçe başkanlığından istifa eden Özkan Çetinkaya, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“AK Parti gibi büyük bir siyasi oluşumun içersinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Karabük Merkez İlçe Başkanlığı görevimden gönül birliğiyle aldığımız karar sonucunda istifa ediyorum.

Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, Merkez İlçe teşkilat kademelerine ve tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

Mevkiden makama, ilişkiler ağından imkanlara kadar her şey gelir geçer, meziyet ve şahsiyet kalır. Emek ziyan olmaz. Eser unutulmaz. İzzet solmaz. Unutulmayacak eser, meziyet, şahsiyet ve hoş bir sada bırakabildiysek bizim için pek iyi bir vedadır.  Daima omuz omuza, birlik, beraberlik ve izzetle kalın. AK Parti ailesine ve hemşehrilemize saygılarımla.” (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Ekonomi Yayın: 23.09.2023 00:00
Kaynak: İHA
Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Türkiye’nin minibüs piyasasına taraf veren Samsun’un Terme ilçesi, ülke piyasasının vitrini olacak galericiler sitesine kavuşuyor.

İlçe genelinde 100’ün üzerinde galericisiyle Türkiye’nin minibüs alım satımı konusunda ülke genelinde değerli bir hisseye sahip Terme’de uzun yıllardır çabası verilen galericiler sitesi sorunu tahlile kavuşuyor. Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, Terme’nin yeni galericiler sitesi inşasının en kısa vakitte başlayacağını müjdeledi.

Ankara’ya teşekkür ziyareti

Ankara programı kapsamında Terme Belediyesi Meclis Üyesi ve Terme Oto Galericiler Dernek Lideri Ayhan Yılmaz ve Oto Galericiler Kooperatif Lideri Osman Cengiz’le birlikte TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Lideri ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş’u ziyaret eden Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, “İkinci el minibüs alım-satımı konusunda Türkiye’nin yaklaşık yüzde 60’ını karşılayan ilçemizin ülke genelindeki vitrini olacak galericiler sitesinin arsa tahsisi için gösterdiği gayretler için galerici esnaflarımız ve tüm ilçemiz ismine Sayın Mehmet Muş’a teşekkürlerimizi ilettik. Uzun yıllardır çabasını verdiğimiz ve ilçemize vizyon kazandıracak olan terme oto galericiler sitesi imali en kısa müddette başlayacak” dedi.

Sektör daha gelişecek

Terme’nin ülke genelinde bilhassa ülkenin minibüs piyasasına istikamet veren bir ilçe olduğuna dikkat çeken Lider Kılıç, “Türkiye’nin dört bir yanından beşerler ilçemize minibüs almak için geliyor. İlçemizin bu potansiyelini daha da geliştirmek için uzun yıllardır Terme’ye bir galericiler sitesi kazandırmak için uğraş gösteriyorduk. Teşebbüslerimiz en sonunda meyvesini verdi. İlçemize vizyon katacak, kesimi daha geliştirecek bir proje yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve hemşehrilerimize güzel olsun” diye konuştu.