Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AK Parti Aday Adayı Yılmaz Tempoyu Yükseltti

Karabük Yayın: 01.12.2023 15:50 |Güncelleme:27.12.2023 16:25
AK Parti Aday Adayı Yılmaz Tempoyu Yükseltti

AK Parti Belediye Başkan aday adayı Gürsel Yılmaz parti temayül yoklamasının ardından aday olabilmek için yoğun çalışma içerisine girdi. Yılmaz, Karabük’te bulunan sivil toplum kuruluşlarını, kamu yaranına dernek ve yöresel dernekleri ziyaretlerde bulundu .Belediyecilik anlamında yeterince tecrübesi bulunan, bu tecrübelerini Karabük’te de uygulamak için önce belediye başkanı adayı sonrada belediye başkanı olmak istiyor. Aday adaylığını açıkladıktan sonra yoğun bir çalışma içersine giren AK Parti Belediye Başkan Adayı Gürsel Yılmaz, Esnaf Odaları Başkanı Yıldıray Yıldırım, Emekliler Derneği Başkanı Celal Bulut, Esnaf ve Sanatlar Odası Başkanı Nurettin Tümen, , Elektrikçiler Odası Başkanı Yasin Özçelik’i, Yeniceliler Dernek Başkanı Fatih Arslan’ı, Erzurumlular Dernek Başkanı İbrahim Bedir’i ve bazı kamu yararına dernekleri ziyaret etti. Yaptığı ziyaretler sonrası bir açıklama yapan Gürsel Yılmaz “ Yapmış olduğumuz ziyaretlerde şahsıma gösterilen ilgi ve alakadan çok memnunum. Önce aday daha sonra belediye başkanı seçilmem halinde yapacağımız projelerimizi ziyaretlerimizde anlatıyoruz. Karabük’ün modern bir kent görünümüne kavuşması, vatandaşların daha kaliteli bir hayat yaşayabilmesi için önemli işler yapacağız. Karabük’ümüzün artık kaybedecek zamanı kalmamıştır. Memleketimizi hak ettiği konuma getirmek en büyük hedefimizdir” dedi

WhatsApp Image 2023 12 01 at 15.39.19 WhatsApp Image 2023 12 01 at 15.39.22WhatsApp Image 2023 12 01 at 15.39.18

GÜRSEL YILMAZ KİMDİR ?

1963 yılında Karabük’te doğan Gürsel Yılmaz, ilk orta ve lise öğretimini Karabük’te tamamladıktan sonra üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde iktisat alanında lisans diploması ile tamamlamıştır. Çalışma hayatı, belediyeciliğin hemen hemen her alanında geçen Yılmaz, kariyerine memur olarak İstanbul Bakırköy Belediyesinde başlamıştır. Burada yaklaşık 6.5 yıl hizmetinden sonra İstanbul Bağcılar Belediyesine geçerek Bağcılar Belediye Başkanlını Özel Kalem Müdürlüğündeki  görevine başlamıştır. Burada önce müdür yardımcısı, ardın da özel kalem müdürü olarak 17 yıl uzunca bir süre görev yapan Yılmaz, akabinde yaklaşık 3 yıl gibi bir süreyle TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığında “Saray ve Köşkler Grup Başkanı” olarak görev yapmıştır. Akabinde Bağcılar Belediyesi Başak A.Ş’de yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük görevine getirilerek, İstanbul Bağcılar Bölgesindeki örnek teşkil eden kentsel dönüşüm projelerinin gerçekleştirilmesinde aktif roller üstlenmiştir. Yerel yönetimlerin mali ve kontrolü, kadro ve stratejik planlama, yerel yönetimlerin yeninde yapılandırılması, kamu ihale mevzuatı  Gürsel Yılmaz’ın uzmanlık alanları arasında yer almaktadır. Belediyecilik ve kentsel dönüşüm alanında uzun yıllar sari üst düzey tecrübe ve birikimleri bulunan Gürsel Yılmaz,  evli ve iki çocuk babasıdır.(Yusuf Korkmaz)

WhatsApp Image 2023 12 01 at 15.39.35 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.