Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Afet Bölgesinde yer alan SYDV Personeline Teşekkür Belgesi

Gündem Yayın: 02.10.2021 09:48
Afet Bölgesinde yer alan SYDV Personeline Teşekkür Belgesi

Vali Fuat Gürel, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yasemin Canbaz ile Kastamonu ve Sinop’da şiddetli yağışın ardından 11 Ağustos’ta meydana gelen sel afetinde görev alan Karabük Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Personeli Muhammet Nurullah Savaş, Bilal Bilgili ve Hasbi Ünal ile Safranbolu SYDV personeli Burak Demir’i makamında kabul ederek “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

SYDV Personeline Teşekkür Belgelerini takdim eden Vali Fuat Gürel, “Kastamonu ili ve ilçelerinde meydana gelen sel afeti münasebetiyle Kastamonu ve Sinop illerinde afetten zarar gören vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve afet yaralarının hızlı bir şekilde sarılabilmesi için gelen ayni yardımların gıda, hijyen, giyim, su vb. malzemelerin tasnif edilmesi ve afet bölgelerinden gelen talepler doğrultusunda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak göstermiş olduğunuz özverili ve gayretli çalışmalarınız için teşekkür ederim.”diye konuştu.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaşlı adamı dolandıran şüpheliyi polis kıskıvrak yakaladı

Gündem Yayın: 25.05.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ın Niksar ilçesinde telefonla aradığı yaşlı adamı, kendisini ‘savcı ve emniyet görevlisi’ olarak tanıtıp 8 bin 500 dolar dolandıran şüpheli polis tarafından yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İ.Ö. (85) adlı yaşlı adamı telefonla arayan bir şahıs, “Adınız terör örgütüne karıştı, kimliğiniz bir olayda kullanıldı” diyerek yaşlı adamdan verdiği hesaba 8 Bin 500 dolar göndermesini istedi. Yaşlı adam da verilen hesap numarasına havale yoluyla parayı gönderdi. Bununla yetinmeyen dolandırıcılar tekrardan yaşlı adamı arayarak yeniden para göndermesini istedi. Durumun Niksar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince öğrenilmesinin ardından harekete geçen asayiş büro ekipleri çalışma başlattı. Yaşlı adamla irtibata geçen polisler, dolandırıcı şahsın parayı elden alması yönünde ikna etti. Yapılan çalışmalar neticesinde olayın şüphelisi E.E. (39) isimli şahsın Tokat-Niksar minibüsleriyle ilçe merkezine geleceği değerlendirilmesi üzerine harekete geçen polisler, şüpheli şahsı kısa sürede yakaladı. Şüpheli E.E. emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.