Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Adalet Bakanı Tunç’tan Adli Yıl Mesajı

Manşet Yayın: 01.09.2023 21:35
Adalet Bakanı Tunç’tan Adli Yıl Mesajı

Adalet Teşkilatımızın çok kıymetli çalışanları, aziz milletimiz; bugün yeni adli yılın, yeni bir mesai döneminin ilk gününde olmanın heyecanını, mutluluğunu yaşıyoruz.

Elbette, haklının hakkını alması, adaletin hızlı ve kesin bir şekilde
tesisi için gecesini gündüzüne katan hakimlerimiz, savcılarımız, avukat ve adalet çalışanlarımız da büyük bir heyecan içerisinde.

İnşallah yeni adli yıl; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın milletimize ve dünyaya ilan ettikleri Türkiye Yüzyılı Vizyonunda en güzel şekilde ifade bulan “Güç değil, haklılık hak sebebidir” ilkesinin en mükemmel şekilde tesis edildiği bir yıl olacaktır.

Her daim bu asil medeniyetin ilkelerine, hukukuna ve vicdanına uygun kararlar alan; bu süreci birlikte yürüten hakim, savcı, avukat ve yargı çalışanlarımızla beraber adaletin tahkimi için, tam bir uyum içerisinde, milletimiz adına daha çok ter dökeceğiz.

Ben şimdiden, böylesine kutlu bir amaç için, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Türkiye Yüzyılı’nın ilk adli yılı başlangıcını, aynı zamanda “Küresel Adaletin Yüzyılı”nın da çıkış noktası olarak görüyoruz.

Adaletin Yüzyılı vizyonumuzu; adaleti yalnızca ülke çapında
tam hakim kılarak değil; “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” idealimizle yeryüzündeki tüm mazlum ve mağdurlar için de hakim kılarak gerçekleştireceğiz. İşte büyük hedefimiz bu.

Fakat şüphesiz küresel çaptaki bu vizyonumuzu gerçekleştirmenin yolu, iç hukuk sistemimizi çok daha sağlam ve sürdürülebilir bir zeminde tutmaktan geçmektedir.

Bu kapsamda; insan haklarına dayanan, hukukun üstünlüğünü temel alan, demokratik, özgürlükçü, çoğulcu ve kuşatıcı bir sivil Anayasa yapmak en büyük önceliğimiz olacaktır.

Bunun için de adliye teşkilatımızın insan kaynağını hem nitelik, hem de nicelik yönünden çok daha hızlı, etkin ve verimli bir şekilde geliştirecek adımları atmaya devam edeceğiz.

21 yıldır olduğu gibi önümüzdeki dönemde de hukukun üstünlüğünün sağlanması, adalete olan güvenin daha da artması, temel hak ve özgürlüklerin en yüksek seviyede korunmasına yönelik düzenlemelerimizi, uygulamalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimizle paylaşacağı,  Türkiye Yüzyılı’nın ilk Yargı Reformu Strateji Belgesi’ni ve İnsan Hakları Eylem Planı hazırlıklarını süratle tamamlayacağız.

Toplumsal yapımızı tahkim eden, insan onurunu en üst seviyede koruyan mevzuat düzenlemelerini ve uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Hain darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren kahramanca mücadele eden yargı mensuplarımızın kararlılığıyla birlikte FETÖ ile mücadeleden asla taviz vermeyeceğiz.

Devletimizin bütünlüğüne ve milletimizin huzuruna kasteden tüm terör örgütleriyle etkin mücadelemiz kararlılıkla sürecek.

Adalete erişimi kolaylaştırmak, vatandaşlarımızın yargı hizmetlerinden adil, etkin ve hızlı bir şekilde faydalanabilmesini sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapmaya, çağın gerektirdiği şekilde teknolojinin tüm avantajlarından adalet teşkilatımızın da yararlanmasını sağlamaya devam edeceğiz.

Yapay zekayı esas alan teknolojiler ile hukuk hizmetlerinde dijital dönüşümü hayata geçirecek adımlarımızı hızlandıracağız.

Adliye kapısı, adaletin kapısıdır. Buradan hareketle bütün bu adım ve stratejilerin tek bir gayesi var. Aziz milletimizin her bir ferdinin; adliye kapısından girip çıktığı anda adaletin tam, hızlı ve kesin bir şekilde tesis edildiğine dair inancını, güvenini kazanmaktır.

Bu ilke ve hedefleri özümseyerek, milletimizin; adalete olan güveninin daha da artmasına ve adalete erişimine katkı sunacak yargı mensuplarına sonsuz şükranlarımı sunuyor, vazifelerinde başarılar diliyorum.

Görevi başında şehadet mertebesine eren ve 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden tüm yargı mensuplarımızı rahmetle ve minnetle yâd ediyorum.

Yeni adli yılın, milletimize ve yargı mensuplarımıza hayırlı olması temennisiyle, tüm yargı çalışanlarımıza, adalet personelimize üstün başarılar diliyorum. (Kaynak)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

TFF 2. Lig: Düzcespor: 4 – Sarıyer: 2

Spor Yayın: 06.12.2023 00:24
Kaynak: İHA
TFF 2. Lig: Düzcespor: 4 – Sarıyer: 2

Düzcespor, TFF 2. Lig’in 16. haftasında sahasında karşı karşıya geldiği Sarıyer’i 4-2 mağlup etti.

Hakemler: Süleyman Soyutürk, Akın Karabacak, Bedirhan Soydemir

Düzcespor: Taha Ayan, Hamit Kulya (Mehmet Bektaş dk. 69), Serdarcan Eralp, Ahmet Sun, Sedat Cengiz, Emre Gündoğdu (Oğuzhan Aydoğan dk. 63), Yasin Palaz (Alişan Durmuş dk. 81) Şafak Şafakoğlu, İsmail Zehir, Kerem Can Akyüz, Uğur Arslan Kuru

Sarıyer: Ömer Alıcı, Sedat Dursun (Uygar Mert Zeybek dk. 90), Eray Ataseven (Atakan Müjde dk. 61), Taha Dönmez, Osman Tarık Çamdal (Melihcan Demirci dk. 81), Oğuz Çetinkaya, Fatih Selimhan Solmaz, Cuma Menize, Berkay Doğan, Caner Doğan( Barış Başdaş dk. 81) , Saruhan Fındıkçı (Baran Engül dk. 90)

Goller: Sedat Cengiz (dk. 4, 40 pen. ve 49), Ahmet Sun (dk. 90+1) (Düzcespor) Cuma Menize (dk. 27), Saruhan Fındıkçı (dk. 29) (Sarıyer)

Sarı kartlar: Sedat Cengiz (Düzcespor), Fatih Selimhan Solmaz (Sarıyer)

Paylaş: