Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Açıklamada, ” Yanlış demiştik, haklı çıktık” denildi

Yenice Yayın: 23.03.2017 15:20
Açıklamada, ” Yanlış demiştik, haklı çıktık” denildi

Yenice Ormanlarına katık atık bertaraf tesisi kurulacağı haberi üzerine kurulan “Yenice Platformu” adına gelişmelerle ilgili bir açıklama yapıldı

Karabük yerel medyasında yayınlanan bir haber üzerine Yenice Platformu  düşüncelerini kamuoyuyla paylaştı. Kamuoyuna yönelik  verilen mesajda, ” Orman içine yapılacak katı atık bertaraf tesisi konusunda tepki gösterdiğimizde  belli çevrelerce eleştirildik. Ancak, bugün geldiğimiz noktada haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bizler, Aşağıkızılcaören  köyünde bitme noktasında olan tesisin heyelana maruz kalmadığını, böyle olsa bile fore kazık çakılarak bunun önlenebileceğini dile getirmiş ve  bunun maliyeti artırmayacağını, milli servetin heder edilmemesi gerektiğini vurgulamıştık.

Haberde bu tesisle ilgili iki önemli vurgu yapılmıştır. Bunlardan birisi, orman içinde tespit edilen yerin heyelan bölgesi olması, ikincisi ise Aşağıkızılcaören köyündeki tesisin bulunduğu mahalde heyelan olmadığıdır. İlimizin önemli jeologlarından Sayın Ahmet  Öztürk, Kızılcaören köyüyle ilgili kamuoyuna yanlış bilgi aktarılarak bilgi kirliliği oluşturulduğunu belirtmiş ve buradaki kaymanın  inşaat sırasında  çıkan toprak yığılmasının  aşırı yağışlar sonrasında oluşan baskıyla kaydığını ifade etmiştir. Bu  bizim haklılığımızı  ortaya koyan bilimsel bir açıklamadır. Sayın Ahmet Öztürk, böyle tesisin yapımı için en uygun yerin Kızılcaören köyündeki alan olduğunu da belirterek milli servetin heder olmaması yönünde önemli bir uyarıda bulunmuştur.

Gelinen son nokta mücadelemizin haklılığını teyit eden bir durumdur. Kamuoyuna saygı ile duyururuz” denildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: