Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Aç kalan ayı köye indi: Kovanlardaki arıları telef etti

Gündem Yayın: 19.08.2023 00:12
Kaynak: İHA

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde bir vatandaşın bahçesine giren ayı, kovanlardaki yüzlerce arıyı telef etti.

Olay, gece saatlerinde Kastamonu’nun İnebolu ilçesine bağlı Başköy köyünde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, tabiatta yiyecek bulmakta zahmet çeken ayı, kırsal alanda arı yetiştiriciliği yapan Ekrem Kıyoğlu’na ilişkin kovanların bulunduğu bahçeye girdi. Aç kalan ayı, kovanlardaki yüzlerce arıyı telef etti. Büyük çapta maddi hasara uğrayan Kıyoğlu, yetkilerden ayılar için tedbir alınmasını istedi. Kıyoğlu, yıllardır arıcılık işi ile uğraştığını belirterek, ayıların konutunun önüne kadar gelemeyeceğini düşündüğünü ve fazla bir tedbir alma gereksinimi hissetmediğini söyledi.

“Domuz sürüsü sanmıştık”

Kıyoğlu, “Ummadığım durum başıma geldi. Gece gelen ayılar içerisinde bal olmadığı halde kovanlarımı parçalamış. Kimilerini bulunduğu yerden taşımış. Gece hiçbir şey duymadık. Genelde bizim meskenin önüne domuz geliyordu. Biz yeniden domuz sürüsü sanmıştık. Hayvan o kadar acıkmış demek ki bal mumlarını bile yemiş. Bal çıtalarını taşımış. Demek ki ’Bize gelmez dememek’ gerekiyormuş. Tedbir almamız gerekiyormuş” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Beyin kanaması geçiren eski muhtar hayatını kaybetti

Kastamonu Yayın: 04.10.2023 04:48
Kaynak: İHA

Kastamonu’da beyin kanaması geçirmesi üzerine hastaneye kaldırılan eski muhtar, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kastamonu’da bir önceki dönem Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığını yapan İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç, bir hafta önce beyin kanaması geçirmesi üzerine Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Kılıç, yaşam mücadelesini kaybetti.

Kılıç’ın cenazesi, yarın (Salı) Daday Merkez Camisinde kılınacak cenaze namazından sonra Akılçalman Köyü Buzağıveren Mahallesindeki aile kabristanlığında defnedilecek.

Paylaş: