Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

AB Eğitimi Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Gündem Yayın: 24.05.2014 15:02

Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından 8 Kasım-9 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Birliği Eğitimi Programı’nın Sertifika Töreni yapıldı.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’ndaki programa; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Üniversite Dekanları, Müdürleri, Akademik ve İdari Personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İsmail Şahin; “Coğrafi olarak taşrada, fakat zihniyet olarak insanın merkezinde yer alan Karabük Üniversitesi’nin bir parçası olan Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün en önemli hedeflerinden birisi: Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu bilgili, eleştirel düşünebilen, özgüveni tam bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Bu kapsamda 8 Kasım- 9 Aralık 2013 tarihleri arasında Avrupa Birliği Eğitimi Programı’nı gerçekleştirdik. Karabük Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Avrupa’nın en önemli kurumlarından biri olan Adaneuer Vakfı işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz programda, beş oturumda eğitim verilmiştir. Programımızın amacı, üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliğini daha yakından tanımak ve tanıtmaktır. Program süresince bizlere destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ederim”dedi.

Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal da yaptığı konuşmada;  “Bizi Avrupa Birliği’nin 50 yıldır kapısında bekletseler de Avrupa Birliği’nin normlarını kendi ülkemizde gerçekleştirmek istiyoruz. 2007 yılında kurulan Üniversitemiz sadece Avrupa Birliği ile entegre olmak için değil, dünya ile entegre olabilmek için, bütün bölümlerimizde olan hazırlık sınıflarımızda İngilizce eğitimi verilmektedir. Bazı bölümlerimizde %30,  bazı bölümlerimizde de %100 İngilizce Eğitimi verilmektedir. Bu demek değildir ki ‘Türkçe’ eğitim dili değildir. Karabük Üniversitesi’nden mezun olacak olan öğrencilerimiz kendi haklarını korumak, rekabet içerisinde bulunmak ve onları geçebilmek için onların ortak lisanını, benim öğrencilerimin bilmesi gerekir. Sizler bunu başardınız. Başarınızdan dolayı sizleri kutluyorum”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Avrupa Birliği Eğitimi Programı’na katılan öğrencilere, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Ali Güneş,  Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Aşgın ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Abdullah Karakaya ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Ahmet Demir sertifikalarını takdim ettiler.

Avrupa Birliği Eğitimi Programı Sertifika Töreni; toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: