Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

AB Eğitimi Programı Sertifika Töreni Yapıldı

Gündem Yayın: 24.05.2014 15:02
Yazar:

Karabük Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından 8 Kasım-9 Aralık 2013 tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Birliği Eğitimi Programı’nın Sertifika Töreni yapıldı.

Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’ndaki programa; Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş, Üniversite Dekanları, Müdürleri, Akademik ve İdari Personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. İsmail Şahin; “Coğrafi olarak taşrada, fakat zihniyet olarak insanın merkezinde yer alan Karabük Üniversitesi’nin bir parçası olan Uluslararası İlişkiler Bölümü’nün en önemli hedeflerinden birisi: Türkiye’nin en çok ihtiyaç duyduğu bilgili, eleştirel düşünebilen, özgüveni tam bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Bu kapsamda 8 Kasım- 9 Aralık 2013 tarihleri arasında Avrupa Birliği Eğitimi Programı’nı gerçekleştirdik. Karabük Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Avrupa’nın en önemli kurumlarından biri olan Adaneuer Vakfı işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz programda, beş oturumda eğitim verilmiştir. Programımızın amacı, üyesi olmaya çalıştığımız Avrupa Birliğini daha yakından tanımak ve tanıtmaktır. Program süresince bizlere destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Burhanettin Uysal olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ederim”dedi.

Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal da yaptığı konuşmada;  “Bizi Avrupa Birliği’nin 50 yıldır kapısında bekletseler de Avrupa Birliği’nin normlarını kendi ülkemizde gerçekleştirmek istiyoruz. 2007 yılında kurulan Üniversitemiz sadece Avrupa Birliği ile entegre olmak için değil, dünya ile entegre olabilmek için, bütün bölümlerimizde olan hazırlık sınıflarımızda İngilizce eğitimi verilmektedir. Bazı bölümlerimizde %30,  bazı bölümlerimizde de %100 İngilizce Eğitimi verilmektedir. Bu demek değildir ki ‘Türkçe’ eğitim dili değildir. Karabük Üniversitesi’nden mezun olacak olan öğrencilerimiz kendi haklarını korumak, rekabet içerisinde bulunmak ve onları geçebilmek için onların ortak lisanını, benim öğrencilerimin bilmesi gerekir. Sizler bunu başardınız. Başarınızdan dolayı sizleri kutluyorum”dedi.

Açılış konuşmalarının ardından, Avrupa Birliği Eğitimi Programı’na katılan öğrencilere, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Ali Güneş,  Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sait Aşgın ve Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürümüz Doç. Dr. Abdullah Karakaya ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Ahmet Demir sertifikalarını takdim ettiler.

Avrupa Birliği Eğitimi Programı Sertifika Töreni; toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.