Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

500 çocuğa futbol eğitimi

Spor Yayın: 20.08.2023 08:12
İhlas Haber Ajansı
500 çocuğa futbol eğitimi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, tarafından açılan Yaz Spor Okullarında futbol branşında 7-16 yaş kümesinde yaklaşık 500 çocuğa eğitim veriliyor.

Çocukların sporla daha fazla ilgilenmelerini ve profesyonel olarak da yer almalarını sağlamak gayesiyle düzenlenen eğitimler büyük ilgi görüyor. Yenilenen Doğu Park’taki futbol kulübü tesisinde geleceğin atletleri yetiştiriliyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, çocukların ve gençlerin sporla daha fazla ilgilenmeleri ve ilerleyen süreçte profesyonel olarak çeşitli branşlarda yer almalarını sağlamak hedefiyle düzenlediği Yaz Spor Okulları ilgi görüyor. 7-16 yaş ortasındaki çocukların katıldığı yaz spor okullarında atletizm, futbol, badminton, boks, güreş, halter, kano, kick boks, tekvando, voleybol ve yelken branşlarında eğitimlere devam eden Büyükşehir Belediyesi, altyapıyı güçlendirmek ve konforu artırmak için bünyesindeki spor tesislerini de yeniliyor. Bu kapsamda Doğu Park içindeki Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü futbol idman alanının eskiyen yapay çimleri sökülerek yenilendi, tel çitlerin bakımı yapıldı. Ayrıyeten idman sonrasında atletlerin dinlenebilmesi ve duş alabilmesi için küçük çaplı kulüp binası inşa edildi. Ebeveynlerin çocuklarını rahatça izleyebilmeleri için de küçük tribün konuldu. Ayrıyeten idmanlarda yetenekli çocukları da keşfederek yetiştiren antrenörler, aşikâr düzeye geldiklerinde ise kulüpleri bilgilendiriyor. Eylül ayının birinci haftasına kadar sürecek yaz spor okulunun sona ermesiyle spora devam etmek isteyen çocuklar, idmanlara katılabilecek.

“Spor, bizim en çok değer verdiğimiz hizmet alanlarımızdan birisi”

Samsun’da çocukların ve gençlerin spora yönelik ilgilerinin her geçen gün arttığına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, “Spor, bizim en çok değer verdiğimiz hizmet alanlarımızdan birisi. Samsun, ülkemizde spor altyapısı çok güçlü kentlerden. Belediye olarak sportif gücümüzü daha da artırmak ve ileriye taşımak istiyoruz. Çok sayıda spor projesini hayata geçirdik. Spor kulübümüzün futbol tesisini yeniledik. Çok şık ve konforlu bir hale geldi. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yaz devrinde sporla daha çok ilgilenmelerini ve kendilerini geliştirip, profesyonel manada da spor branşlarında yer almaları için Yaz Spor Okulu eğitimlerimiz sürüyor. Sporla tanışan gençlerimiz ileride madalyalar kazanan profesyonel atletler haline gelmesini istiyoruz. Bu noktada da her alanda dayanak olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Hem sıkı çalışıyoruz hem eğleniyoruz”

Yaz Spor Okulu’na katılan Yusuf Şafak, “Burada olmaktan mutluyum. İdmanlarda biraz fazla çalışıyoruz fakat ben çalışmayı seven biriyim. Hem sıkı çalışıyoruz hem de eğleniyoruz. Herkese buraya gelip futbol oynamalarını öneriyorum. En büyük maksadım ise ileride büyük ekiplerde kalecilik yapıp A Ulusal Takım’a seçilmek” formunda konuştu.

Antrenör Oğuzhan Memiş ise öğrencilere haftada iki gün eğitim çalışması yaptıklarını söyleyerek, “Onlara her formda dayanak oluyoruz. Amacımız her yaş kümesinde Samsun’u ve Türkiye’yi temsil edecek yeterli sportmenler yetiştirerek muvaffakiyetler elde etmek. Bu kapasitede karşılaşmalara katılan kâfi sayıda oyuncumuz var. Tesisimiz yenilendi ve 1,5 ay evvel faaliyete geçti. Tüm atletlerimiz bu imkanlardan faydalanıyor. Burayı da çok sevdiler ve memnunlar. Antrenörler olarak biz de çalışmaktan çok mutluyuz” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sağlık Bakanlığı, Karabük’te 38 sürekli işçi alımı yapacak

Gündem Yayın: 25.02.2024 04:24
İhlas Haber Ajansı

Karabük Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ferhat Sarıçam, Sağlık Bakanlığının Karabük’te KPSS şartı aranmaksızın 38 sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu.

İŞKUR İl Müdürü Ferhat Sarıçam yaptığı açıklamada, “İŞKUR üzerinden kura yöntemiyle gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı işçi alımları için KPSS şartı aranmaksızın en az ilköğretim mezunu adaylar arasından 38 işçi alımı yapılacak. Alınacak meslekler; 1 kişi bilgisayar sistem kurulum bakım onarım, 1 inşaat boyacısı, 3 klinik destek elemanı, 20 güvenlik görevlisi, 13 temizlik görevlisi olup, başvurmak isteyen ve ilanda belirtilen şartların tamamını taşıyan adaylar, 23-27 Şubat 2024 tarihleri arasında ALO 170, esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden ya da Karabük İŞKUR’a şahsen müracaat ederek başvuru yapabilecekler” dedi.

Paylaş: