Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

50 dönüme çıkacak Havza OSB, Türkiye’nin tek başına en büyük OSB’si olacak

Ekonomi Yayın: 25.09.2023 00:36
İhlas Haber Ajansı
50 dönüme çıkacak Havza OSB, Türkiye’nin tek başına en büyük OSB’si olacak

SAMSUN (İHA) – Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, 20 bin dönüm ile ‘Karadeniz Bölgesi’nin en büyük tek modül OSB’si olacak Havza Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB), 50 bin dönüme çıkartılarak Türkiye’nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesi olacağını söyledi.

Sanayileşme alanında dev adımların atıldığı Samsun’da birçok ilçeye yeni OSB’ler kurulurken, mevcut OSB’ler ise büyütülüyor. Evvel bin dönümden 20 bin dönüme dönüştürülerek ‘Karadeniz Bölgesi’nin en büyük tek modül OSB’si olma özelliğini taşıyacak Samsun-Havza OSB’nin 30 bin dönüm daha büyütülerek 50 bin dönüme çıkartılacağı belirtildi. Lider Mustafa Demir, Havza OSB’nin 50 bin dönüme yükseltilmesi ile Türkiye’de tek başına en büyük OSB’nin Samsun’da olacağını tabir etti.

“Türkiye’nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesini Havza’da kuruyoruz”

20 bin dönüme çıkartılan Havza OSB’nin 50 bin dönüme yükseltileceğini lisana getiren Mustafa Demir, “Havza Bekdiğin’de bin dönümlük OSB’miz vardı, 20 bin dönüme çıktı. Gerisinden da 50 bin dönüme çıkartacağız. Türkiye’nin tek başına en büyük organize sanayi bölgesini Havza’da kuruyoruz. Kavak’taki OSB’yi de büyütüyoruz. Çarşamba’da OSB kuruldu. Terme ve Alaçam’da da OSB kuruyoruz. Olması gerekeni önümüze koyduk mu yapıyoruz. Samsun bu türlü bir periyot yaşıyor” dedi.

“Samsun her alanda üs haline geliyor”

Her alanda gelişmeye devam eden Samsun’un Türkiye’de birçok alanda üs haline geldiğini tabir eden Lider Demir, “Şehrin her türlü sıkıntısı ile ilgilenmeye çaba ediyoruz. Geleceğe emin adımlarla yürüyoruz. Daha Yeni OSB’yi kurduk ve birinci tahsis kararını aldık. Otomotiv modülü üreten bir fabrikaya 250 dönüm yeri orada verdik. Yalnızca o fabrika 16 bin kişilik yeni istihdamı garanti ediyor. 30 milyar TL’lik de yatırım yapacak. Samsun her alanda üs haline geliyor. Eğitimde, endüstride, ticarette, lojistikte, sporda, tarımda, ihracatta ve aklınıza ne geliyorsa üs haline geliyoruz. Lojistik merkezi olduğumuz için başka vilayetlerin kanalları da buraya bağlanıyor. 4 limanımız var. 2 firma daha liman yapıyor. Endüstride de çok uygun durumdayız” diye konuştu.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Manşet Yayın: 21.02.2024 14:45
MHP İl Başkanı Gedikoğlu’ndan Liste Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, “MHP’nin İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi listelerini temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulduk” dedi.

Başkan Gedikoğlu yaptığı açıklamada; “Kıymetli Hemşerilerim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde Sayın Belediye Başkanımız Rafet Vergili Beyefendi ile birlikte Karabük’ümüze hizmet etmek için her biri birbirinden kıymetli çalışma arkadaşlarımız ile görüşerek Belediye Meclis Üyesi ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı olacak arkadaşlarımızı belirledik.

Yapılacak olan seçimlerde bulunduğu her sırasındaki çalışma arkadaşımız kendi alanında gerekli kabiliyetlere sahip ve Memleketimize hizmet etme noktasında temsil kabiliyeti çok yüksek olan arkadaşlarımızdan oluşturulmuştur.

Biz Karabük’ümüze hizmet noktasında elimizden gelenin en iyisini yapmak için gece durmadan gündüz yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Takdir Değerli Hemşehrilerimizindir. Karabük’ümüze hayırlı olsun” dedi. (Ramazan Öztürk)