Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

31 futbolcu ile yollarını ayıran Samsunspor, 14 yeni transfer yaptı

Spor Yayın: 18.09.2023 20:00
Kaynak: İHA

SAMSUN (İHA) – Trendyol Harika Lig takımlarından Samsunspor, yaz transfer devrinde 31 oyuncu ile yollarını ayırırken, 14 yeni futbolcuyu ise takımına kattı.

Karadeniz temsilcisi Samsunspor bu dönem 10’u yabancı, 1’i mavi kart sahibi, 3’ü de yerli olmak üzere toplam 14 oyuncuyu transfer etti. Kırmızı-beyazlılar ayrıyeten takımında bulunan 31 futbolcu ile de yollarını ayırdı. Samsunspor’da takım dışı bırakılan 3 futbolcudan ise kendilerine kadro bulmaları istendi.

Yaz transfer döneminde 14 futbolcu transfer edildi.

Kırmızı-beyazlılar bu transfer devrinde Rosenborg’dan orta saha Carlo Olse, Espanyol’dan forvet Landry Dimata, Union Berlin’den defans Rick Van Drongelen, Orlando’dan forvet Ercan Kara, Rennes’ten orta saha Flavien Tait, Galatasaray’dan kanat Emre Kılınç, Porto’da defans Nanu Gomes, RFC Seraing’den forvet Marius Mouandilmadji, Köln’den kanat Kingsley Schindler, Galatasaray’dan kaleci Okan Kocuk, Lech Poznan’dan defans Lubomir Satka, Swansea’dan orta saha Oliver Ntcham, Galatasaray’dan orta saha Taylan Antalyalı (kiralık) ve Middlesbrough’tan defans Marc Bola’yı transfer etti.

Kadrodaki 31 oyuncu ile yollar ayrıldı

Samsunspor’da dönem başında takımda bulunan 31 futbolcu ile ise yollar ayrıldı. Öncelikle mukavelesi sona eren Tomane Mendes ise yollar ayrılırken, sonrasında da kiralık olarak takımda bulunan Emre Demir ve Ali Kaan Güneren için yeni teklif yapılmadı. Kırmızı-beyazlılarda gelişen süreç içerisinde ayrıyeten Cihan Kahraman, Yusuf Emre Gültekin, Polat Yaldır (k), Moussa Guel (k), Elano Yegen (k), Ali Kılıç (k), Aykut Özer, Semih Altıkulaç, Şener Kaya (k), Sarp Ekinci (k), Yusuf Ensar Poyrazlı (k), Ali Taha Demir (k), Douglas Tanque, Celil Yüksel (k), Barış Alıcı (k), Ali Ülgen (k), Nurullah Aslan, Sheldon Bateau, Yusuf Abdioğlu, Melih Okutan, Mücahit Albayrak, Furkan Fehmi Güneş, Elhadj Bah (k), Berk Taşkın (k), Ensar Arslan, Guy Yameogo, Buyruk Hakan Patan ve Atakan Mert Özdemir ile yollar ayrıldı.

Yeni dönem takım planlamasında takımda düşünülmeyen Kadeem Harris, Ahmet Sağat ve Melih Altıkulaç’tan kendilerine kadro bulmaları istenirken, mevcut takımda yaşanabilecek ayrılıklar sonrası 2 yabancı futbolcunun daha transfer edilebileceği öğrenildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Ekonomik güven endeksi 95,4 oldu

Ekonomi Yayın: 28.09.2023 11:23
Ekonomik güven endeksi 95,4 oldu

Ekonomik güven endeksi Ağustos ayında 94,1 iken, Eylül ayında yüzde 1,3 oranında artarak 95,4 değerini aldı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Eylül ayı Ekonomik Güven Endeksi’ni açıkladı. Buna göre, ekonomik güven endeksi Ağustos ayında 94,1 iken, Eylül ayında yüzde 1,3 oranında artarak 95,4 değerini aldı. Bir önceki aya göre Eylül ayında tüketici güven endeksi yüzde 5,1 oranında artarak 71,5 değerini, reel kesim (imalat sanayi) güven endeksi yüzde 0,5 oranında artarak 105,1 değerini, hizmet sektörü güven endeksi yüzde 2,0 oranında azalarak 113,0 değerini, perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 3,0 oranında artarak 117,7 değerini, inşaat sektörü güven endeksi yüzde 1 oranında artarak 88,3 değerini aldı. (İHA)