Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

3.Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu başlıyor

Gündem Yayın: 29.03.2017 14:43
3.Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu başlıyor

Karabük Üniversitesi (KBÜ)’nde 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları’nın temellerinin atılması ve Karabük’ün kuruluşu etkinlikleri kapsamında organize edilen ve üç gün sürecek olan 3. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu (UDCS 2017) başlıyor.

Karabük Üniversitesi Demir Çelik Enstitüsü Müdürlüğü ve Kongre Koordinasyon Birimi tarafından 3-4-5 Nisan tarihlerinde düzenlenecek 3. Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu’nda bilim insanları ve sektör temsilcileri bir araya gelecek. Ülkemizden ve yurt dışından demir çelik alanında önemli isimlerin yer alacağı Sempozyumda; Akreditasyon & Sertifikasyon, Otomasyon, Döküm, Kaplama & korozyon, Enerji, Çevre, Şekillendirme & İşleme, Isıl işlem, Pazarlama & Finans, Malzeme Test Makineleri, Metalurji ve Malzeme, Kaynak ve Kesme gibi ana konular ele alınacak.

Sempozyumun açılışı ve ilk sunumlar 3 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da Hamit Çepni Konferans Salonu’nda yapılacak, ardından Sempozyum Demir Çelik Enstitüsü’nde devam edecek.

“İLGİ DUYAN HERKESİ BEKLİYORUZ”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, demir çelik alanında çalışan bilim insanlarını, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve konuya ilgi duyan herkesi 3.’sünü gerçekleştirecekleri Demir Çelik Sempozyumu’na davet etti. Rektör Polat “Sempozyumumuzda her zaman olduğu gibi bu yıl da amacımız birbirinden değerli katılımcıların sosyal, kültürel ve akademik disiplin anlayışlarını paylaşarak ve bilgi birikimlerini aktararak her bir katılımcının kişisel gelişimine katkı sağlamasıdır” dedi.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.