Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

244 yüksek lisans ve doktora programı için kayıtlar 1 Eylül’e kadar devam edecek

Türkiye Yayın: 03.08.2023 11:04
Yazar:
244 yüksek lisans ve doktora programı için kayıtlar 1 Eylül’e kadar devam edecek

Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2023-2024 öğretim yılı güz dönemi için yüksek lisans ve doktora programlarına kayıtlar başladı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) onaylı 244 yüksek lisans ve doktora programına başvurular, 1 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar kabul edilecek.

 

Sadece akademik uzmanlaşma açısından değil aynı zamanda profesyonel kariyer ve kişisel gelişim açısından da önem kazanan ve iş hayatında önemli bir tercih sebebi haline gelen yüksek lisans ve doktora eğitimleri, meslek adaylarına ve profesyonellere yeni ufuklar açıyor.

 

Son başvuru tarihi 1 Eylül 2023

 

Adaylar, Yakın Doğu Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü bünyesinde yer alan 244 yüksek lisans ve doktora programına kayıt yaptırmak için 1 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar başvuru yapabilecekler.

 

Başvuru yapacak adayların, aday.neu.edu.tr web sayfasından veya 0 392 680 20 00 (dahili 5211-5225-5377) no’lu telefondan detaylı bilgi alması mümkün.

 

Doç. Dr. Murat Tüzünkan: “Yakın Doğu Üniversitesi, yetkin akademik kadrosu ve sağladığı araştırma imkanlarıyla yüksek lisans ve doktora adaylarına, uzmanlaşmak istedikleri alanların sınırlarını zorlama imkanı sunuyor.”

 

Yakın Doğu Üniversitesi’nin YÖK ve YÖDAK onaylı 244 yüksek lisans ve doktora programı için başvuru ve kabul sürecinin 1 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar devam ettiğini hatırlatan Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Murat Tüzünkan, “Yakın Doğu Üniversitesi, yetkin akademik kadrosu ve sağladığı araştırma imkanlarıyla yüksek lisans ve doktora adaylarına, uzmanlaşmak istedikleri alanların sınırlarını zorlama imkanı sunuyor” ifadelerini kullandı.

 

Akademik ve profesyonel hayatta, yüksek lisans ve doktora derecelerinin önemli bir gereklilik olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Murat Tüzünkan, “Akademik ve profesyonel hayatın en önemli gerekliliklerinden olan yüksek lisans ve doktora programları, aynı zamanda kendisini geliştirmek isteyen adaylar için de önemli bir imkan oluşturuyor” ifadesini kullandı. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Gündem Yayın: 01.03.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Boluspor’un altyapı tesislerinde çıkan yangın paniğe sebep oldu.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde Murat Canbaş Caddesinde bulunan Boluspor Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 katlı tesislerin üst katında altyapı oyuncularının kaldığı odada elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı. Tesislerde kalan oyuncular dışarıya tahliye edildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yangın sebebiyle odada maddi hasar meydana geldi.

Paylaş: