Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Gündem Yayın: 19.02.2024 19:56
kp

AK Parti Karabük Belediye Başkan adayı Özkan Çetinkaya, sahada tam gaz ilerliyor. Gündüz esnaf gezileri ve vatandaşlarla bir araya gelen Çetinkaya, akşam ise site ve apartman toplantıları seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’nin en genç Belediye Başkan adayı olan 36 yaşındaki Özkan Çetinkaya, çizdiği şehir vizyonu ve projelerle halkında büyük ilgisini topluyor.

En genç ama en çok proje üreten ve en çok hizmet üreten Belediye Başkanı olacaklarını da her gittiği yerde ifade eden Çetinkaya, “ Bizim burada koltuk gibi bir derdimiz yok. Bizim tek derdimiz, hizmet. İnşallah beni koltukta bulamazsınız. Beni bulacağınız yer hizmetin başındır. Sokakta saha belediyeciliği yapan birebir halkla temas eden, arazide problemi tespit eden ve çözümü üreten bir belediye gelecek. 1 Nisan’da 7/24 belediyecilik anlayışı başlıyor. Bu artık bir tercih, bir seçim olmaktan çıkmıştır. Bu artık bir zorunluluk hali almıştır. Burası artık hızlı şekilde 5 yılda tüm problemleri çözerek, tüm ihtiyaçları karşılayarak Karabük’ü artık hem imar hem de ihya dönemi başlamak durumundadır. Bana yorulmak yakışmaz. Biz yorulduk demeyeceğiz. İnsanların memleketine bakıyorsun nüfuslar artmış. Şehirde yeni yaşam merkezleri kurulmuş ama biz bizim şehrimize bakıyoruz maalesef hala o eski 1990 model. Karabük’te değişen hiçbir şey yok. Değişen boya badana. Biz bunu inşallah 2024 model yapacağız. Karabük’ü daha yaşanılabilir, daha müreffeh, daha çağdaş daha modern bir kent haline getireceğiz.” dedi.

“Verilen korkuların hepsi hikaye”

Yapılan hiçbir hizmeti yıkmayacaklarını, aksine üstüne yenilerini koyarak şehir vizyonu için projeleri sunduklarını da kaydeden Çetinkaya, “ Sokakta şimdi bir çok dedikodular dönüyor. Bunların bazıları ise, biz göreve geldiğimizde işçileri işinden edeceğimizi, otobüsleri satacağımıza kadar yalanlar dolanıyor. Burası Karabük ve burada birlik beraberlik içinde kardeşlikçe yaşamak durumundayız. Hiçbir belediye işçisi kardeşimizin tedirginliği olmasın. Kimsenin ekmeğiyle oynayacak karakterde bir insan değiliz. Verilen korkuların hepsi hikaye. Ekmek kutsaldır. Bende ev geçindiriyorum. Bizim siyasi ahlakımızda ve yaşam gayemizde hizipçilik, kin ve nefret yoktur. Bizim tek hedefimiz icraat. Cumhurbaşkanımızda bu ülkenin iktidarına gelmeden önce bir çok sözler ve laflar yapıldı. Ama ne oldu 20 sene geçti ve ortaya eser hizmetleri çıktı. Kendi savaş gemilerimizi, kendi savaş uçaklarımızı yapıyoruz. Bizlerde artık Karabük’ün gelişmesi ve büyümesi adına gerçek belediyecilik için projelerimizi halkımızın onayına sunuyoruz. Her kesime, her mahalleye projelerimiz var. Çocuklarımıza ücretsiz İngilizce, matematik kurslarımız ve kültür sanat faaliyetlerimiz de olacak. Bunun gibi insana dokunan bir çok eser hizmetimizi ortaya koyacağız” dedi.

 

VİDEO İZLEMEK İÇİN >>>TIKLAYINIZ<<


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

30 yıllık başkan görevi bıraktı

Zonguldak Yayın: 24.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
30 yıllık başkan görevi bıraktı

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş, görevine veda ettiğini açıkladı.

30 yıldır Türkiye Emekliler Derneği Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Memiş görevi bırakma kararı aldı. Başkan Memiş’in yerine gelecek isim de belli oldu. Hüseyin Memiş’in yönetiminde yer alan Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) emeklisi 72 yaşındaki İsmail Bayraktar başkanlık koltuğuna geçecek.

Bayraktar yarından itibaren koltuğa geçerek göreve başlayacak.

Paylaş: