Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

13. Milletlerarası Dağ Bisiklet Yarışları başladı

Spor Yayın: 19.09.2023 16:36
Kaynak: İHA

Karabük’ün Yenice ilçesinde her yıl düzenlenen Milletlerarası Yenice Kupası Dağ Bisiklet Yarışları’nın 13.’sü start aldı.

Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen 13. Milletlerarası Yenice Kupası Dağ Bisiklet Yarışları başladı. Yarışın birinci gününde 112’si Türk, 8’i yabancı olmak üzere 120 bisikletsever, 25 kilometrelik Ihlamur Teras – Yazıköy parkurunu tamamlayacak.

Hem kıyasıya uğraş edilen hem de ilçenin doğal hoşluklarını görme imkanı yakalanan müsabaka, Pazar günü gerçekleştirilecek olan 66 kilometrelik parkur ile sona erecek.

Zeki Çaylı: “Yarışmacılar, Yenice’nin doğal zenginliğine de yakından şahit olacak”

Yenice’de her yıl tertipli olarak yapılan yarışlara Yenice Belediyesi olarak ana sponsor olduklarını belirten Yenice Belediye Lideri Zeki Çaylı, “Türkiye’nin en güzel dağ bisiklet parkurlarına sahip olan Yenice olarak memleketler arası bisiklet yarışlarına bu yıl 13. defa mesken sahipliği yapıyoruz. İlçemizi dünyaya tanıtmak için Yenice Belediyesi olarak bu cins memleketler arası tertiplere ana sponsor olmaya ve dayanak vermeye devam edeceğiz. 13. Milletlerarası Yenice Kupası Dağ Bisiklet Yarışları’nın yanı sıra, Cumhuriyetimizin 100. yılında Yenice yarışlarına yesyeni bir bisiklet yarışını daha eklemekten ötürü çok heyecanlıyız. İlçemizde bu yıl birinci kez Türkiye Maraton MTB Şampiyonası yarışları da yapılacak. Türkiye’den ve öteki ülkelerden yarışlara katılacak amatör ve profesyonel dağ bisikletçileri tabiatın cenneti Yenice’mizde uğraş edecek. 2 gün boyunca gerçekleşecek yarışta bisikletçilerimiz, Yenice’nin doğal zenginliğine de yakından şahit olacak” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Türkiye Yayın: 28.09.2023 10:18
Elbistan’da 4,0 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) verdiği bilgiye göre, Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Saat 09.18’de meydana gelen depremin derinliği 14 kilometre olarak ölçüldü.