Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

100 Konu 100 Hadis Ezberleme Yarışması Yapıldı

Gündem Yayın: 13.05.2014 14:18
Yazar:

Karabük İl Müftülüğü ve Karabük Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile Üniversite öğrencileri arasında “100 Konuda 100 Hadis ve Anlamını Ezberleme ” yarışması yapıldı. Karabük Üniversitesi Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda yapılan yarışmaya İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer, İl Müftüsü Halil Bektaş, Akademik ve İdari Personel ile öğrenciler katıldı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan yarışmanın açılış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hür Mahmut Yücer; “Öncelikle programı organize eden arkadaşlarımıza, bütün programlarımızda bizlerden asla desteğini esirgemeyen Sayın İl Müftümüze ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Sizlere tavsiyem mutlaka ama mutlaka Kur’an-ı Kerim’in Tefsirini bitirmiş, hadislerin tamamını bilin, mutlaka İslam Tarihini bilmeniz lazım. Bunları İlahiyat eğitimi dışında yapmaksak yarın kusura bakmayın salona gelen kişiye cevap verecek pek az kişi çıkar” dedi. İl Müftüsü Halil Bektaş, İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yakup Koçyiğit ve Tefsir Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Recep Demir’in jüriliğini yaptığı “100 Konu 100 Hadis Ezberleme Yarışması” yarışma kuralları ve puanlama kriterleri anlatıldıktan sonra yarışmacıların kura çekimi ile başladı. Her bir yarışmacıya 10 hadisin sorulduğu yarışmada; 1. olan yarışmacı Mustafa Bal Umreye gitme hakkı kazanırken, 2.olan yarışmacı Alev Bakaç Laptop ve 3.olan yarışmacı Aslı Bey Tablet kazandı. Ayrıca yarışmaya gelen izleyicilere de çeşitli kitaplar hediye edildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Manşet Yayın: 05.03.2024 14:31
KTSO Heyeti Hisarcıklıoğlu ile Bir Araya Geldi

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) heyeti, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’nin ardından TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile bir araya geldi.

Görüşmede Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosya  Başkan Hisarcıklıoğlu’na sunuldu.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz yaptığı açıklamada; Hisarcıklıoğlu’nun Karabük’e ve Ticaret ve Sanayi Odasına  her zaman yakın ilgi ve alaka gösterdiğini belirterek, “Kendisine nazik misafirperverliği ve yakın ilgisi için teşekkür ediyoruz. Görüşmede üyelerimizin sorun ve çözüm önerilerini içeren bir dosyayı da başkanımıza sunduk. Kendisinin desteğiyle Karabük’e ve TSO üyelerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi. (Ramazan Öztürk)

KTSO Heyeti Hisarciklioglu ile Bir Araya Geldi jpg