Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

1 Oyla kaybettiği koltuğu yeniden devraldı

Gündem Yayın: 09.04.2019 13:58
Yazar:
1 Oyla kaybettiği koltuğu yeniden devraldı

31 Mart Yerel seçimleri sonrasından 12 AK Parti, 4 MHP ve 1’de CHP’den seçilen İl Genel Meclisi Üyeleri ilk toplantısını yaparak İl Genel Meclisi Başkanlığına Hasan Yıldırım’ı seçtiler. Yıldırım, 1 Nisan 2016 tarihinde yapılan ikinci dönem İl Genel Meclisi seçimlerinde 1 oy farkla Meclis Başkanlığını Ahmet Sözen’e kaptırmıştı

31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra İl Genel Meclisine seçilen üyeler dün Kent meydanı Atatürk Anıtına çelenk koydular. Ardından İl Özel İdaresi Toplantı salonunda ilk toplantılarını gerçekleştirdiler.

İl Genel Meclisi 12 AK Partili, 4 Milliyetçi Hareket Partisi ve 1 Cumhuriyet Halk Partisinden oluşurken, yapılan ilk toplantıya İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Tam Başkanlık etti. Tam, konuşmasına yeni dönemin tüm Karabük’e ve milletimize hayırlı olması temennisinde bulurken,  “Yeni bir dönem bugün başlıyor. Siyasi Parti ayrımı gözetmeden, herkesi kucaklayarak, eskiden olduğu gibi güzel işlere imza atacağız. Ben değil “biz” diyerek Karabük için çalışacağız. Yeni dönemin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi

Ardından gündem gereği yoklama yapıldı ve gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin ilk maddesi gereği İl Genel Meclisi Başkanı Seçimi yapıldı. AK Parti grubu tarafından verilen önerge ile İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Yıldırım gizli ve çoğunluk oylarla Başkanlığa seçildi.  Bilindiği gibi  Meclis Başkanı Hasan Yıldırım, 1 Nisan 2016 tarihinde yapılan ikinci dönem İl Genel Meclisi seçimlerinde 1 oy farkla Meclis Başkanlığını Ahmet Sözen’e kaptırmıştı

Seçim sonrası kürsüye gelen ve kendisi seçen tüm üyelere teşekkür eden Yıldırım, “İnşallah güzel işlere imza atacağız. Meclisimizde farklı siyasi partilerden olup oy birliği ile beni seçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi

Daha sonra iki asil katip üyeliği seçimi yapıldı. Seçim sonrası katip üyeliklerine Mesut Aydın ve Mehmet Çetin seçildiler. Ardından ise 1. ve 2 Başkan Vekillikleri seçimleri yapıldı. Gizli oyla yapılan seçim sonrasında birinci Başkan vekilliğine Zafer Özdemir, ikinci Başkan Vekilliliğine ise Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ramazan Kahriman seçildi.

Başkan Vekillikleri seçiminin ardından yedek katip üyeliği seçimleri yapıldı. Seçim sonrası yedek katip üyeliklerine Recep Tetik ve Halil Aydın seçildiler.

İl Encümen üyelikleri için yapılan seçim sonrasında ise, üç kişiden oluşan encümen üyeliğine  Tevfik Ayvalık, Ahmet Sözen ve Ahmet Koç seçildiler.

Daha sonra ikisi 7 diğerleri 5  üyeden oluşan  İhtisas komisyonu üyelikleri seçimleri yapıldı. Açık oylama ile yapılan seçimler sonrasında PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA: Mesut Aydın, Recep Tetik, Zafer Özdemir, Tevfik Ayvalık, Sinan Yaka, Sırrı Şen, Şahin Biçim

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONUNA:  Hasan Yıldırım, Ahmet Koç, Recep Tetik, Mustafa Ünal, Ahmet Sözen, Ramazan Kahriman, Murat Karagül,

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONUNA:  Ahmet Koç, Sinan Yaka, Halil Aydın, Tevfik Ayvalık, Murat Karagül,

GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONUNA:  Halil Aydın, Hasan Yıldırım, Zafer Özdemir, Recep Tetik, Sırrı Şen,

EĞİTİM VE KÜLTÜR HİZMETLERİ KOMİSYONUNA:  Mehmet Çetin, Zafer Özdemir, Halil Aydın, Nuri Kırımlı, Ramazan Kahriman,

TARIM KOMİSYONUNA: Tevfik Ayvalık, Sinan Yaka, Ahmet Tam, Ahmet Sözen, Sırrı Şen,

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİĞİ KOMİSYONUNA:  Mehmet Çetin, Ahmet Sözen, Mesut Aydın, Halil Aydın, Şahin Biçim,

MECLİS ARAŞTIRMA VE TAKİBİ KOMİSYONUNA: Mehmet Çetin, Ahmet Tam, Zafer Özdemir, Ahmet Koç Ramazan Kahriman,

ORMAN VE SU İŞLERİ KOMİSYONUNA:  Hasan Yıldırım, Mesut Aydın, Tevfik Ayvalık, Zafer Özdemir, Murat Karagül seçildiler.

Daha sonra ise İlimize bir okul ve yurt kazandıran Vilayetler Hizmet Birliğinde görev alacak bir asil bir yedek üye seçimine geçildi. Yapılan seçim sonrası Asil üyeliği Ahmet Koç, yedek üyeliğe ise Ahmet Tam seçildiler.

Son olarak ise diğer kurulların seçimi yapıldı. Bugün ise diğer gündem maddelerinin görüşülmesine devam edilecek.

Toplantıda tüm önergelerin oy birliği kabul edilmesi dikkatlerden kaçmazken, CHP’nin tek Meclis üyesi Nuri Kırımlı ilgili yasa gereği sadece Kültür ve Sosyal İşler Komisyonunda yer aldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Freni boşalan kamyonet araca çarparak durabildi

Zonguldak Yayın: 13.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde freni boşalan kamyon sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu karşı yoldan gelen araca çarparak durabildi.

Kaza öğlen saatlerinde Kavaklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Ümit C. İdaresindeki 34 FDK 298 plakalı kamyonetin rampa aşağı indiği sırada freni boşaldı. O sırada ayni istikametten rampa yukarı çıkan Güven Ö. İdaresindeki 67 LZ 699 Plakalı Tofaş marka araca çarparak durabildi.

Çarpmanın etkisi ile Güven Ö. İdaresindeki araç kamyon ve bahçe duvarı arasında sıkıştı.

Güven Ö. İdaresindeki araçta bulunan Hüseyin Ö. ve Çınar Özdemir Kendi imkânları ile araçtan çıktılar. Çevredeki vatandaşlar yaralılar için 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine ulaşan sağlık ekipleri yaralılara yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansa alarak hastaneye kaldırırken polisin kazayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

Paylaş: