Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Zonguldak’ta ’57. Alaya Vefa Yürüyüşü’

Zonguldak Yayın: 25.04.2016 07:48
Zonguldak’ta ’57. Alaya Vefa Yürüyüşü’

ZONGULDAK Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak’ta ’57. Alaya Vefa Yürüyüşü’ düzenlendi. Programda, sabah namazının ardından katılımcılara çorba ikram edildi. Zonguldak Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi tarafından düzenlenen program, Yayla Mahallesi’ndeki Fener Camii’nde sabah namazı ile başladı. İl Müftüsü Mürsel Öztürk’ün kıldırdığı sabah namazının ardından Kur’an-ı Kerim okundu. Şehitler için yapılan duaların ardından cami önünde katılımcılara ekmek ve YarmaÇorbasıikramedildi.Programa katılan AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman, “Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzün organize ettiği Çanakkale Savaşı’nda 57. Alayın anısına Kuran tilaveti yapıldı. Bizler de teşkilat olarak katılım sağladık. Bu program bu sene ilk defa yapılıyor. Bu programların anlamı tarihimizi unutmamak, yaşatmak ve şehitlerimizin ruhu na Kur’an okunması daha anlamlı” diye konuştu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Karayılmaz ise, “Ecdadımızı bir kez daha anma gününde beraberiz. 57. Alay şehitlerimizi anıyoruz. Çanakkale Şehitlerimizi anıyoruz. ‘Geçmişini bilmeyen, geçmişinden ders almayan toplumların geleceği olamaz’ diyerek bu düstur ile yola çıktık. Gençlerimize sabah namazımızı eda ettik. İkramların ardından yürüyüşümüzü gerçekleştirdik” dedi.Ellerine Türk bayraklarını alan katılımcılar Fener Camii önünden Zonguldak Valiliği önüne yürüyüş gerçekleştirdi. Bülent Ecevit Üniversitesi Maden Fakültesi Bölümü öğrencilerinin de katıldığı yürüyüşte dev Türk bayrağı açıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedince refleksi sayesinde ölümden kurtuldu

Gündem Yayın: 23.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedince refleksi sayesinde ölümden kurtuldu

Artvin’de dün gece fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedip düşen şahıs çıktığı terasın tuvaletin penceresine tutunarak hayatta kaldı. Yardımına ise itfaiye ekipler yetişti.

Olay saat 02.00 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hastane caddesinde bulunan teras üzerinde Artvin manzarası ile fotoğraf çekmek isteyen G.Ö. (23) dengesini kaybederek düştü. Bu sırada G.Ö. alt kattaki tuvaletin penceresine tutundu. Metrelerce yükseklikte kurtarılmayı bekleyen 23 yaşındaki genci gören ve olaya ilk müdahaleyi yapan vatandaşlar, genci tuvaletin camından çekmeye çalıştı. Tuvalet camının küçük olmasından dolayı camdan sığamayan G.Ö.’yü olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri kurtardı.

Paylaş: