Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

ZBEÜ, THE Sıralamasında Endüstri Alanında 23. sırada yer aldı

Zonguldak Yayın: 08.10.2023 00:24
İhlas Haber Ajansı
ZBEÜ, THE Sıralamasında Endüstri Alanında 23. sırada yer aldı

ZBEÜ, dünya genelindeki yükseköğretim kurumlarının kalitesini sıralayan THE sıralama sonuçlarında, Türk üniversiteleri arasında endüstri alanında 23. sırada yer aldı.

Öğretim, araştırma ortamı, araştırma kalitesi, endüstri ve uluslararası görünüm gibi kıstaslarla dünya üniversitelerini değerlendiren İngiltere merkezli Times Higher Education (THE), 2024 sıralamasını gerçekleştirdi. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ), THE 2024 sonuçlarına göre endüstri alanında Türk üniversiteleri arasında 23. sırada, dünya üniversiteleri arasında 842. sırada; araştırma ortamında Türk üniversiteleri arasında ise 44. sırada yer aldı.

ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, dünyanın en saygın yükseköğretim kalitesini derecelendirme kuruluşlarından biri olan THE 2024 yılı sonuçlarında kazanılan başarının çok önemli olduğunun altını çizerek, bu değerlendirmenin geçmiş yıllara dayalı verilerin baz alınarak yapıldığını, yapılan yatırımlarla önümüzdeki yıllarda ZBEÜ’nün daha üst sıralarda yer alacağını vurguladı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Manşet Yayın: 13.06.2024 09:56
Kurumlar arası futbol turnuvası şampiyonu Safranbolu TSO oldu

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvasının şampiyonu Safranbolu TSO oldu.

16 takımın yer aldığı 9. Altın Safran Kurumlar Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın finalinde Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı ile karşı karşıya gelen Safranbolu TSO rakibini 1-0 mağlup ederek şampiyon oldu.
Turnuva şampiyonuna kupayı Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol takdim etti.
Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığına ikincilik kupasını TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, üçüncü olan Safranbolu Belediyesine ise TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe verdi.

AW226223 01 jpg
Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal; “Yaklaşık 40 gün süren turnuvada mücadele eden tüm takımları tebrik ediyorum. Finalde centilmence mücadele veren Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını da teşekkür ediyorum. Odamızın futbol takımını da şampiyonluğundan dolayı kutluyor bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Safranbolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altuntepe; “Bugün oynan maçlarda 4. Olan MEB Personel takımını, 3.cülük kupasını alan Safranbolu Belediyesini, finalde rakibimiz olan ve ikincilik kupasını alan Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanlığı takımını ve turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan futbol takımımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu Herkes ailesiyle final müsabakalarını izledi. Bu güzel turnuvayı düzenleyen Safranbolu Spor Kulübünü kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Safranbolu Jandarma Komando Eğitim Merkez Komutanı J. Kd. Albay Dr. Yusuf Küçükbaşol’da turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odasını ve turnuvaya katılım gösteren tüm takımları tebrik etti.