Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Zabıta Ramazan Denetimlerine Başladı

Gündem Yayın: 24.06.2014 14:53
Yazar:

Karabük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların Ramazan ayında da sağlıklı gıda tüketimini sağlamak amacıyla denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Ekipler, gıda işletmelerinde hijyen ve ruhsat denetimi yapıyor.

Gıdaların son kullanma tarihlerini, bozuk olup olmadıklarını ve saklama koşullarını da kontrol eden Zabıta Ekipleri, üretimde çalışanların kurallara uyup uymadıklarını da denetliyor.

Sağlıksız ortamda üretimi yapılan, saklanan ve satışa sunulan gıda ürünlerinin satışına izin verilmezken, Ekmek fırınları, restoranlar, et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri yapan yerler özellikle gözetim altında tutuluyor.

Denetimlerde; İşyerlerinde yapılan incelemelerde, satışa sunulan ürünlerin gramajı ve sağlığa uygunluğu ile vergi levhası ve işyeri açma ruhsatı gibi tüm konular titizlikle inceleniyor. Eksikleri olan işletmelere gerekli uyarılar ve yasal işlemler yapılıyor.
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, zabıta ekiplerinin yıl boyunca denetim yaparak halkın huzur ve güvenliğini sağladığını belirterek; “Ekiplerimizin denetimleriyle hemşerilerimiz sofralarında sağlıklı gıda tüketiyorlar. Ekiplerimizin denetimleri Ramazan öncesinde ve Ramazan ayı içerisinde de yoğun olarak devam edecek” dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR’den Enerji Yatırımı Hamlesi

Gündem Yayın: 05.03.2024 14:41
KARDEMİR’den Enerji Yatırımı Hamlesi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Bloomberg HT’te KARDEMİR’in yatırım planlarını anlatarak, Demir, rüzgar ve jeotermalde büyük yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Bloomberg HT’de KARDEMİR’in yatırım planlarından bahsetti.

Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir Bloomberg HT’de Finans Merkezi programına konuk oldu. Kardemir’in yatırım planlarına değinen Başkan  Demir, rüzgar ve jeotermalde büyük yatırımlara başlayacaklarını söyledi.

Katma değerli nihai ürün odaklı bir yapıya gideceklerini  ifade eden Başkan Demir “Katma değerli ürün gamını genişletmek doğru bir strateji olacaktır. Şu anda bir yandan kapasiteyi artırırken bir yandan da nihai ürünlerde, ürünün cinsi, marketin istekleri ve katma değer açısından bir açılım yapmayı düşünüyoruz” dedi.

“A, B VE C PLANLARIMIZ MEVCUT”

Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Demir, Filyos Limanında açılım yapıldığında devreye gireceklerini  belirterek,  “Liman yakınında bir yerleşim veya faaliyet gündemimizde. Limanın kendisi de gündemimizde. Çünkü lojistik sıkıntıları aşmadan ilave maliyetlere katlanma durumu var. Kardemir’in bağlı ortaklıklarının da belirli alanlarda yerleşim planları olacak. Ancak bölgeden çok uzaklaşmak niyetinde de değiliz. Filyos bölgenin de beklediği bir açılım idi. Limanda açılım yapıldığında devrede olmayı düşünüyoruz. Liman öncelikli konumuz. Oradan gözümüzü ayırmıyoruz. A, B ve C planlarımız mevcut.” diye konuştu.

Yeni yüksek fırın yatırımının yapılacağı bilgisini veren  Demir, “Bu yatırımla 3,5 milyon tonun üzerine çıkacağız gibi görünüyor.” dedi.  Demir, söz konusu yatırımda yeni teknolojileri kullanacaklarını söyledi. (Ramazan Öztürk)