Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yürüyebilmesi için 30 Bin Lira Lazım

Gündem Yayın: 13.04.2015 06:09
Yürüyebilmesi için 30 Bin Lira Lazım

2 yıl önce işe giderken geçirdiği trafik kazası sonrasında belden aşağısı felç olan 31 yaşındaki Suat Cantekin, yürüyebilmesi için 30 bin liraya ihtiyacı olduğunu ve yardımseverlerden destek beklediğini söyledi.
FELÇLİ OLARAK HAYATA TUTUNDU
Suat Cantekin, 2013 yılının mayıs ayında işe giderken trafik kazası geçirdi. Kazanın ardından uzun süre yoğun bakımda kalan Cantekin, daha sonra yapılan tedaviye rağmen belden aşağısı felçli olarak hayata tutundu.
600 TL MAAŞ ALIYORUM”
Bütün birikimlerini tedavisi için harcadığını söyleyen Cantekin, başından geçenleri şöyle anlattı:
“2013 yılında işe giderken trafik kazası geçirdim. Yoğun bakımda uzun süre yattım. Daha sonra tedavim Ankara’da oldu. Elimde avucumda ne varsa bu tedavime harcadım. Belden aşağısı felç olarak hayata tutundum. Şimdi hayatımı eş dost sayesinde sürdürüyorum. Doktorlar yürüyebileceğimi söylediler. ‘Ama bunun için 30 bin TL lazım diyorlar. 600 TL emekli maaşı alıyorum, bunun 300 TL’sini krediye kesiyorlar. Dedem ve dostlarım olmasa ailem aç kalacak.”
“KOLTUK DEĞNEKLERİYLE LİMON SATACAĞIM”
Doktorların yürüyebileceğini, bunun kendisi için bir umut olduğunu belirten Cantekin, koltuk değnekleriyle de olsa yürüyüp pazarlarda limon satarak da olsa ailesine ekmek götürmek istediğini dile getirdi.
“KIZIM ‘PARKA GÖTÜR’ DEDİĞİ ZAMAN KAHROLUYORUM”
Bazı babaların çocukları ile yürüdüğünü gördükçe kahrolduğunu belirten Cantekin:
“En büyüğü 7, en küçüğü 2.5 yaşında olan 3 çocuğum var. 2,5 yaşında kızım ‘baba beni parka götür’ dediği zaman kahroluyorum. Şimdi uzanacak hayırsever yardım eli bekliyorum. Koltuk değnekleri ile de olsa yürümek pazarlarda limon satıp kimseye muhtaç olmadan aileme bakıp geçimimi sağlamak istiyorum. Zaman zaman çocuklarımı parka götürmek onlarla sokaklarda yürümek istiyorum. Allah kimseyi benim gibi yapmasın, yatağa bağımlı olmak çok zor.” diye konuştu.
TEKERLİ SANDALYESİ HAYIRSEVER HEDİYESİ
Cantekin, hayırsever bir vatandaşın aldığı tekerlekli sandalye sayesinde ailesinin yardımı ile kişisel ihtiyaçlarını giderebiliyor. (Haber: Ali Faik Atay)

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: