Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yolcu Treninin Çarptığı Ayı Ekipler Tarafından Aranıyor

Günlük Yayın: 21.06.2023 14:46
Yolcu Treninin Çarptığı Ayı Ekipler Tarafından Aranıyor

Zonguldak’dan Karabük’e gitmek için hareket eden yolcu treni ayıya çarptı. Çarpma sonrası ayının yaralanma anı cep telefonuyla çekilen görüntüye yansıdı. İhbar sonrası veteriner hekim ve jandarma tıbbi müdahalede bulunmak için ormanda ayıyı arama çalışması başlattı.
Zonguldak-Karabük istikametine giden yolcu treni Yenice yakınlarına geldiğinde raylardan yolun karşısına geçmeye çalışan ayıya çarptı. Ayının geçmeye çalıştığını gören makinist treni durdurdu. Çarpışma sonrası yolcuların cep telefonuna yansıyan görüntülerde ayının ayaklarının ezildiği ve yaralandığı görüldü. Yaralanan ayı can havliyle olay yerinden ormanlık alana giderek uzaklaştı.
Tren yeniden sefer için harekete geçerken Karabük Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne ihbarda bulunuldu. İhbar üzerine jandarma ve veteriner hekim olayın meydana geldiği bölgede ayıyı arama çalışması başlattı. Ayının bulunması halinde tıbbi müdahalede bulunacağı öğrenildi.(İHA)

AW919450 01


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Dünya Yayın: 17.07.2024 16:45
İhlas Haber Ajansı
Vezirköprü Sulama Barajı’nda ’kuraklık’ alarmı

Samsun’un Vezirköprü Sulama Barajı’nda kuraklık nedeniyle suyun kritik seviyeye indiğini belirten Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Çiftçimiz suyu idareli ve kontrollü kullanmalı” dedi.

Son yıllarda Türkiye’de ve Vezirköprü’de yaşanan kuraklığın git gide artığını belirten Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, “Ülkemizi ve özellikle ilçemizi etkileyen bir kuraklık yaşıyoruz. Bu kuraklıktan barajlarımızda nasibini aldı. Geçmiş yıllardaki verilere göre tam dolu olarak sulama sezonuna başlayan barajlarımız, bu yıl sezona yaklaşık yüzde 55 doluluk oranıyla girdi. Üstüne bir de nisan yağmurlarının yağmaması nedeniyle çiftçimiz hububat sulamaları yapılınca barajlarımızdaki su kritik seviyeye indi” diye konuştu.

Açıklamalarına devam eden Kaya, “Bu kuraklık sorununun önüne geçebilmek için, tüm çiftçilerimizin suyu idareli ve kontrollü kullanmaları, ayrıca sulamasını düzenli olarak takip ederek suyu israf etmemesi gerekiyor. Kalan suyun son derece dikkatli ve bilinçli kullanılması artık zaruridir” şeklinde konuştu.

Paylaş: