Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yenice’de Kamu Malına Zarar Verilmeye Devam Ediliyor

Yenice Yayın: 21.06.2023 12:59
Yenice’de Kamu Malına Zarar Verilmeye Devam Ediliyor

Yenice Karakırıklar mahallesinde, mahalle sakinlerinin bayram yeri, toplantı, piknik alanı, sohbet edebilmeleri ve çocukların güzel bir vakit geçirebilmeleri  için Belediye tarafından düzenleme çalışmalarına başlanan alanda bulunan binanın kapılarının kırılarak zarar verilmesine Belediye başkanı Zeki Çaylı tepki göstererek, bunları yapanları Allah’a havale etti.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaşanan üzücü olayla ilgili açıklama yapan Başkan Çaylı;  “Karakırıklar Mahallesinde atıl durumda olan binada ve çevresinde geçtiğimiz aylarda başlatmış olduğumuz düzenleme çalışmalarımız devam ederken, mahalle sakinlerinin bayram yeri, toplantı, piknik alanı, hanımlarımızın sohbet edebilecekleri ve çocuklarıyla güzel vakit geçirecekleri alanda maalesef bu sabah üzücü görüntü ile karşılaştık.

Bayramda halkımızın hizmetine sunmak için yoğun çalışma yürüttüğümüz bu alanda bulunan binanın daha bitmeden kapılarının kırılarak zarar verilmesi bizleri derinden üzmüştür. Artık diyecek bir şey bulamıyoruz. Daha bitmeden yapılan hizmete zarar veren kimliği belirsiz kişi veya kişileri kınıyor, Allah’a havale ediyoruz.

Belediye olarak bizlerin en büyük görevi, ilçede yaşayan her bir hemşehrimizin ihtiyaç duyduğu hizmeti vermek, vatandaşlarımızın rahatı ve mutluluğuna katkı sunmaktır. Belediye olarak mahallelerimize güzel parklar yapıp mahalle halkına hizmet etmeye ve o bölgenin güzelleşmesine katkı sağlamaya çalışıyoruz. İlçemize kazandırdığımız parklarımızın kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zarar verilmesi, bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Zira söz konusu alan, eserler birer kamu malıdır ve tüm Yenicelilere aittir. Yenice hepimizin. Hepimizin ortak malı olan parklara yapılanlar sadece bizlerin çalışması ve emeğine değil, tüm hemşehrilerimizin hakkına da yapılmış bir saldırıdır.

Bizim çalışma gücümüzü kırmak isteyenlere buradan sesleniyoruz. Bizim gücümüzü asla kıramayacaksınız.  Bizim Yenice’ye ve halkımıza olan hizmet sevdamızı asla engelleyemeyeceksiniz. Zeki Çaylı ve ekibi , halkından aldığı destek ile Yenice’yi daha yaşanabilir bir şehir yapmak için çıktığı bu yolda azimle çalışmaya, her şeye rağmen halkına hizmete etmeye devam edecektir” dedi.  (Haber Merkezi)

 


1 Mesaj

Muhammet Ali Yiğit · 22.06.2023,

Eğitimle olmuyorsa, caydırıcı cezalar olmalı


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kukumav kuşunu evinde besledi

Dünya Yayın: 13.07.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Bolu’dan Eskişehir’e giden Estetik ve Plastik Cerrahı Erkan Yanıkoğlu, yol kenarında uçamayan kukumav kuşu buldu. Yanıkoğlu, kliniğinde kukumav kuşunun bakımlarını yaptıktan sonra evinde besledi.

Estetik ve plastik cerrahı Erkan Yanıkoğlu, geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Bolu’da Eskişehir’e giderken yol kenarında uçamayan kukumav kuşuna rastladı. Baykuşun uçamadığını fark eden Yanıkoğlu kuşun yanına yaklaştı. Kuşu kliniğine götürüp bakımlarını yaptıran Yanıkoğlu, daha sonra evine getirerek, balık ve suyla besledi. Kuşun gerekli bakımlarını yapan Yanıkoğlu, Eskişehir’deki evinden kukumav kuşunu Eskişehir DKMP ekiplerine teslim etti.

Kuşla arkadaş olduğunu belirten Erkan Yanıkoğlu, “Hastanede ilk bakımını yaptıktan sonra evime götürerek balıkla besledim ve su içirdim. Oldukça uysal ve arkadaş canlısı görünüyordu. Kolaylıkla bana alıştı ve bir süre birlikte vakit geçirdik. Ardından Milli Parklar Müdürlüğüne teslim ederek doğal ortamına kavuşmasını sağladım” dedi.

Paylaş: