Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yenice Belediyesi Zabıta ekiplerinden  hijyen denetimi

Yenice Yayın: 08.10.2021 10:59
Yenice Belediyesi Zabıta ekiplerinden  hijyen denetimi

Yenice Belediyesi Zabıta ekipleri ilçede bulunan restoran ve lokantalar ile Ihlamur terasta hijyen denetiminde bulundu.

Yapılan denetimle ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yenice Belediyesi Zabıta ekiplerimiz, halkımızın sağlığı için hijyenik şartların sağlanması ve kalite standartlarının yükseltilmesi için denetimlerini ilçemizde aralıksız sürdürüyor.Zabıta ekiplerimiz ilçede faaliyet gösteren restoran ve lokantalarda denetim yaptı.Ekiplerimiz tarafından her geçen gün ziyaretçi sayısı artan Karadeniz’in yeni turizm markası olan Ihlamur Teras Tesisinde de denetleme yaparak tesisin hijyen şartları kontrol edildi. Denetlemelerde herhangi olumsuz bir durum ile karşılaşılmazken, hijyen kurallarına uyarak vatandaşlarımızın sağlığını ön planda tutan esnaflarımıza ve Ihlamur Teras Tesisimize hassasiyetleri için teşekkür ediyoruz” denildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.