Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yazıköy Doğalgaz’a Kavuşuyor

Manşet Yayın: 20.08.2023 16:19
Yazar:
Yazıköy Doğalgaz’a Kavuşuyor

Safranbolu İlçesi’ne bağlı Yazıköy’de, nazım ve uygulama imar planı çalışmalarında son aşamaya gelindi. Onay sürecinden sonra alınacak meclis kararı EPDK’ya gönderilmek üzere KARGAZ’a teslim edilecek ve projenin önündeki engeller kalmış olacak

Yazıköy’de, Karabük İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan nazım ve uygulama imar planı çalışmaları halihazırda haritalar tamamlanarak, Karabük İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü tarafından incelenerek onay aşaması tamamlandı.

Karabük İl Özel İdare Encümen toplantı salonunda, Safranbolu Yazıköy imar planı çalışmaları için gerçekleştirilen toplantıya, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, Genel Sekreterimiz Şerafettin Kelleci, Merkez İlçe İl Genel Meclis Üyesi Hasan Yıldırım, İl Özel İdare İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Vildan Turcan, Kargaz Karabük İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu, Özel İdare teknik personellerimiz, Yazıköy Muhtarı Deniz Tüzer ve yapımcı firma yetkilileri katıldı.

Karabük İl Encümen toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantının ardından kısa bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, “Yazıköy, Safranbolu’nun nüfus yoğunluğu açısından en büyük ikinci köyü ayrıca en köklü ve kültürel açıdan en derin köyü olma özelliğini taşıyor. Bu köklü ve güzel köyümüz içinde İdaremiz tarafından uzun zamandır imar planı çalışması yapılmaktaydı. Şu an da hali hazırda haritalar tamamlandı ve İdaremiz tarafından incelenerek onaylandı. Jeolojik ve Jeofizik etüt planları Bakanlık’ta onay bekliyor. Bakanlık yetkilileri Pazartesi günü gelip arazi incelemeleri sonucunda hafta içinde onaylanacağını bekliyoruz. Onaylar ve plan önerileri tamamlandıktan sonra İl Genel Meclisimize sunulacak olan planların onay süreci tamamlanmış olacak. Alınacak meclis kararı EPDK’ya gönderilmek üzere Kargaz’a teslim edilecek. Böylece Kargaz’ın doğalgaz projesine başlayabilmesi için önünde hiçbir engel kalmamış olacak” şeklinde konuştu.

Kargaz Karabük İşletme Müdürü Cengiz Mancıoğlu’da, İl Genel Meclis kararıyla imar planı onaylandıktan sonra ivedi bir şekilde EPDK’ya başvurularını yapacaklarını ve kurum onayından sonra doğalgaz için altyapı çalışmalarına acilen başlayacaklarını ifade etti. (Haber Merkezi)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Gündem Yayın: 01.03.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Boluspor’un altyapı tesislerinde çıkan yangın paniğe sebep oldu.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde Murat Canbaş Caddesinde bulunan Boluspor Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 katlı tesislerin üst katında altyapı oyuncularının kaldığı odada elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı. Tesislerde kalan oyuncular dışarıya tahliye edildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yangın sebebiyle odada maddi hasar meydana geldi.

Paylaş: