Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Yaşar; “Karabük kamuoyu bu seferde hüsranla karşılaştı”

Günlük Yayın: 01.08.2023 16:28
Yazar:
Yaşar; “Karabük kamuoyu bu seferde hüsranla karşılaştı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Vedat Yaşar, Karabük Üniversitesine Rektör ataması ile ilgili açıklama yaparak, “Karabük kamuoyu bu seferde hüsranla karşılaştı” dedi.

Yapılan atamadan kimsenin memnun olmadığını ifade eden CHP İl Başkanı Vedat Yaşar , Karabük Üniversitesinin gün geçtikçe kan kaybettiğini ifade ederek kararın bir kez daha gözden geçirilmesini istedi.

Karabük Üniversitesine kamuoyunun beklentisi doğrultusunda atama yapılmadığını söyleyen Başkan Vedat Yaşar açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz gibi Karabük Üniversitesi’ne uzun zamandır beklenen Rektör ataması bugün gerçekleştirildiğini sizlerin aracılığı ile öğrenmiş bulunmaktayız

Daha önce büyük beklentiler içinde olan Karabük kamuoyu bu seferde hüsranla karşılaştı.

Bu atamadan hiç kimsenin  memnun olmadığı gerçektir.

Karabük üniversitesi gün geçtikçe kan kay ediyor.

Çağdaş, Demokratik ve Özgür üniversite havasını yakalayamadı.

Bu tür atamalarla da yakalama imkanı olmayacaktır.

Karabük kamuoyu beklentileri doğrultusunda atama yapılmadı. Ancak geç kalınmış değildir.

Bölgemizin ve Üniversitemiz hassasiyetleri göz önüne alınarak kararın bir kez daha gözden geçirilmesi inancındayız. Her şey Karabük için” (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.