Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“YALAN ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR”

Gündem Yayın: 02.10.2021 12:45
“YALAN ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR”

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İlçede Üniversite öğrencilerinin barınma sorunu olmadığını, CHP’li İlçe Başkanı Ahmet Aytaç’ın açıklamalarının tamamen yersiz ve siyaseten yapılmış açıklamalar olduğu söyledi. Ertuğrul “Eflani’ye  190 öğrencinin gelmesini bekliyoruz. 119 öğrenci geldi ve yurtlara yerleşti. Halen gelecek öğrencilerimiz için kapasitemiz var. Yapılan açıklamalar,  kamuoyunda yalan üzerinden algı yaratma çabasından başka bir şey değil ” dedi

(Haber N. Soylu)  Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, İlçede Üniversite öğrencilerinin barınma sorunu olmadığını, bu konuda Belediye olarak gerekli çalışmaları yaptıklarını belirterek,  yapılan açıklamaların Belediyeyi ve AK Parti’yi yıpratmak için siyaseten yapılan açıklamalar olduğunu söyledi.

Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlce Başkanı Ahmet Aytaç Eflani ilçesinde Üniversite Öğrencilerinin barınma sorunu olduğunu belirterek, yurt konusunda çağrı yapmıştı. Konuya ilişkin gazetemizin sorularını yanıtlayan Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, “Eflani’de yurt sorunu da yok, konut sorunu da yok ” dedi

     Ertuğrul yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz hafta bu konuda  Sayın Valimiz nezdinde bir toplantı yaptık. Eflani’ye 190-200 civarında öğrenci gelmesi bekleniyor. Şu an itibarıyla 119 öğrenci var ve hepsi yurtlara yerleşti, 37 kişilik daha kapasitemiz var.  Belediyemiz uhdesinde olan ve Kız öğrenci yurdu olarak işletilen Taşev’de yurt olarak hizmet veriyor ve halen 26 yatak kapasitesi boş. Bazı öğrencilerimiz Safranbolu’dan gelip gitmeyi tercih ediyor. Yine benim dönemimde Eflani ilçesinde 400 yeni konut yapıldı. Beş ay önce TOKİ 96 konut daha yaparak teslim etti. Yine müteahhitler tarafından yapılan konutlar var.  Evlere yerleşen öğrencilerimiz de var. Şu an ne yurt, ne konut sıkıntısı var. Sadece öğrenciler yeniden kapanma olabilir diye ev yerine yurtta kalmayı tercih ediyor. Yüzlerce konut yapıldı, nüfus aynı. Bu konutlara da sobalı evlerde oturan vatandaşlarımız taşındı. Buna rağmen öğrenciye de, yeni gelecek vatandaşlarımıza da yetecek konut var. Yapılan açıklamalar araştırma yapılmadan tamamen gündem yaratmak için yapılan açıklamalar. CHP Merkezde olduğu gibi yerelde de yalan üzerinden algı politikası yapıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda tüm ülke genelinde belediyelere talimat verdi. Bir öğrenci bile mağdur edilmeyecek diye. Bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz, gerekeni de yapıyoruz. Netice itibarı ile bu çocuklar hepimizin çocukları, gerekirse evlerimizi açarız” dedi

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

Manşet Yayın: 26.05.2024 15:53
İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, bir dizi ziyaretler için Karabük’e geldi. Bakan Müşaviri Hatice Atan Karabük ziyaretinde ilk olarak Vali Mustafa Yavuz’u ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette; Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulundu. Görüşmede, Karabük’ün güncel durumu ve İlde yürütülen proje ve çalışmalar ele alındı.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 2 jpg

 

Bakan Müşaviri Hatice Atan, misafirperverliği ve kabullerinden dolayı Vali Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz’a  teşekkür ederek, Karabük’te yürütülen çalışma ve projelere İçişleri Bakanlığı olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Vali Mustafa Yavuz’da ziyaretlerinden dolayı Hatice Atan’a teşekkürlerini iletti.

ŞEHİR AİLELERİNİ ZİYARET

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan Valilik ziyaretinin ardından Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ile birlikte Şehit Ailelerini ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz,  ve Bakan Müşaviri Hatice Atan,  13 Ocak 2017 tarihinde trafik kazasında yaralanan vatandaşlara müdahale ederken başka bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan acil sağlık görevlisi  İlknur Bedir’in ailesini ve 27 Temmuz 1994 yılında Mardin Nusaybin’de şehit olan Adem Yavru’nun ailesini ziyaret ettiler.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 4 jpg

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, Şehit İlknur Bedir ve Şehit Adem Yavru’nun aile bireyleri ile sohbet ederek minnet duygularını ifade ettiler.

Her iki aile ziyaretinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak Şehitler İlknur Bedir ve Adem Yavru başta olmak üzere tüm Şehitler için dua edildi.

Şehit yakınları ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan’a ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ettiler.

Ziyaretlere, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç de  eşlik etti.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 1 jpg

UĞRAŞAN KADINLAR KOOPERATİFİNİ ZİYARET

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz  ve İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, Karabük Uğraşan Kadınlar Kooperatifi’ni (KABUK) ziyaret etti.

Karabük Beşbinevler Mahallesi Kooperatif Merkezi’nde Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyeleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Atan, kooperatifin yapısı, üyeler, üretilen ürünler ve üretim süreci hakkında Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyelerinden bilgi aldılar.

Bakanlık olarak, kadınlara pozitif ayrımcılık sergilediklerini ifade eden Bakan Müşaviri Atan; “İçişleri Bakanlığı olarak, kadınlarımızın üretmesi, toplumda aktif olarak yer almaları noktasında devlet olarak kendilerinin her zaman yanlarındayız. Kadınlar bulundukları her ortamı güzelleştirir, kadının elinin değdiği her şeyde bir güzellik ve akılcılık vardır.” dedi.

Vali Mustafa Yavuz da yaptığı açıklamada  Karabük’te kadın kooperatiflerinin gelişmelerinde ve sayılarını artırma noktasında çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek; “Bu anlamda Karabük Üreten Kadınlar Kooperatifi önemli ve başarılı bir örnek. İlimiz kadınlarının bir araya geldiklerinde neleri başaracaklarını gösteren, bu anlamda bir model oluşturan bu kooperatiflerimizin sayısının artması hem ilimize, hem kendilerine hem de topluma çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu anlamda kadınlarımızın her zaman yanındayız ve projelerine destek vereceğiz” dedi.