Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vergili Raylı Sistemler Projesini Anlattı

Gündem Yayın: 22.07.2016 14:25
Yazar:
Vergili Raylı Sistemler Projesini Anlattı

Karabük Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi temeli düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan belediye Başkanı Rafet Vergili, yapılacak olan raylı Sistemler Projesi hakkında vatandaşlara bilgiler vererek, “Hiç hiçbir Vilayette böyle Raylı Sistem yoktur” deHHhhkkkkklşkHhhHiç bir Vilayette böyle raylı sistem yoktur” dedi

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 29 Mart Seçimleri 2014 Vizyonu adı altında halka sunduğu projeleri içinde yer alan ve mahallelere yaptığı Sosyal Yaşam Merkezlerinin 23.’sünün temelini Karabük Mahallesinde attı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili yaptığı konuşmasında; “Ülkemiz şu günlerde çok zor günlerden geçmekte. Cenab-ı Allah burada bize temel atmayı nasip etti ki, bu geçmiş olduğumuz son 4 gündür çok vahim çok zor günlerdi. İnşallah memleketimize Cenab-ı Allah bu gibi durumlarda bırakmaz, bu günleri bir daha yaşatmaz” dedi.

Başkan Vergili konuşmasına şöyle devam etti: “Sosyal Yaşam Merkezinin yapım değeri 500 bin lira. Yapıldıktan sonraki faaliyetler içerisinde bir vatandaşımızın okur yazar diploması alması, bu bedelin tamamını çıkartmış olacak. Bu güne kadar 120’nin üstünde, Sosyal Yaşam Merkezlerimizde okur yazar sertifikası verdik. Yaptığımız Sosyal Yaşam Merkezlerimizde her türlü kurslarımız bulunmakta. Karabük Mahallemizdeki hizmetlerimiz Sosyal Yaşam Merkezi ile bitmeyecek. Çok yakında Halim Deresinin yolu 2. kat asfaltı başlayacak. Görev süremin bitmesine 2,5 yıl kaldı. 2,5 yılın sonunda Karabük’te asfaltlanmamış bir tek sokak arası kalmayacak. Kimseyi toprağa bastırmayacağım. Paraları nerden buluyorsunuz diye sorarsanız, ben tek şuna inanıyorum, sizlerin duası ile bugüne kadar Karabük Belediyesi’nin, bir kuruşluk maddi sıkıntı çektiğini hissetmedik. Yalnız sizin duasıyla yedi yıldan bu tarafa hiçbir sıkıntı çekmedik. Şuanda buna iktidar mensupları da hayret ediyor. Senin para sıkıntın yok mu, sana para lazım değil mi, kredi ister misin diyorlar ama şükürler olsun biz sizlerden topladığımız paraları size hizmet olarak geriye çeviriyoruz”

HİÇBİR VİLAYETTE BÖYLE RAYLI SİSTEM YOKTUR

Karabük’te önemli projelerin devam ettiğini ve yıl sonuna kadar yetiştirmek için çaba gösterdiklerini aktaran Başkan Vergili şunları kaydetti: “Seçimlerde vaat ettiğimiz bütün projeler 1 – 2 yıl içerisinde bitecek ama asıl projemiz raylı sisteme Karabük’te yapacağımız ölçekte hiçbir vilayette böyle raylı sistem yoktur. 14 km.’lik bir mesafe olacak, maliyeti 240 trilyon civarındadır. Projeyi gerçekleştirirken bir kuruş kredi almayacağım. Bu güne kadar hazırlamış olduğum gayrimenkullerin satışı ile raylı sistem yapılacak. Her gün Karabük Belediyesi’nin kasasına minimum 50 bin lira para girecek. Devlet bir kuruş yardım yapmadığı zaman bile, Karabük Belediyesi yollarını tamir edecek, işçisinin maaşını verecek duruma gelecek. Karabük Belediyesi en zengin Belediye olacak. Bazıları bana inanmayabilir, bazıları bunun üzerinde siyasette yapabilir. Benim işim bundan sonra siyaset değil. Benim çocukluğum Karabük’te geçti, Karabük’e 10 yıl içerisinde vefa borcumuzu ödemiş olacağız. Tek isteğim, dileğim budur. Cenab-ı Allah bunu bana nasip etti, herkese çok teşekkür ediyorum. Yapacağımız Sosyal Yaşam Merkezi binası mahalle sakinlerine hayırlı olsun” dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde Karabük Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi binasının temeli atıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Oyun Köyünde Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Manşet Yayın: 24.04.2024 10:59
Oyun Köyünde Çocuklar Gönüllerince Eğlendi

Safranbolu Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocukları unutmadı. Özel olarak hazırlanan etkinliklerle çocuklara keyifli ve öğretici bir gün yaşatmayı hedefleyen Safranbolu Belediyesi, Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde oyun köyü kurdu.

Oyun köyünde çocuklar farklı etkinliklere katılarak eğlenirken, aynı zamanda sosyal ve kültürel becerilerini geliştirmelerine olanak tanındı. Atölye çalışmaları, el sanatları, resim ve müzik etkinlikleri, animatörler, çizgi film kahramanları, langırt, masal treni, yüz boyama, balon dağıtımı gibi birçok farklı aktiviteyle çocuklar hem öğrendi hem de ikram edilen pamuk şekerlerden tattı. Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinliklere katılarak çocuklara ve ebeveynlerine mutlu bayramlar diledi. Başkan Köse’yi gören vatandaşlar yanına gelerek kendisi ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve Safranbolu’nun her kesimine hitap eden etkinliklere imza attığı için kendisine teşekkür etti.

Oyun Koyunde Cocuklar Gonullerince Eglendi2 scaled

Yaklaşık 5 bin kişinin katılım sağladığı oyun köyü organizasyonu ile ilgili düşünlerini aktaran Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, bu tür etkinliklerin çocukların sosyal, kültürel ve sanatsal gelişimine katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, oyun köyünün yanı sıra çeşitli yarışmalar ve gösteriler düzenlenerek çocuklara unutulmaz anlar yaşatıldı.

23 Nisan’ın anlam ve önemine uygun bir şekilde Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hazırlanan bu etkinliklerle, çocuklar bayramı coşkuyla kutladı. Ebeveynlerin de katılımıyla, ailece geçirilen bu özel gün, çocukların mutluluğunu ve neşesini gözler önüne serdi.

Oyun Koyunde Cocuklar Gonullerince Eglendi3 scaled

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse düzenlenen bu etkinliklerin, çocukların sadece eğlenmelerini değil, aynı zamanda birlikte vakit geçirerek paylaşmayı, dayanışmayı ve birbirlerini anlamayı öğrenmelerine de katkı sağladığını söyledi. Bu tür etkinliklerin ilerleyen yıllarda da devam edeceğini ifade eden Başkan Köse, çocukların her yıl daha da renkli ve eğlenceli bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yaşayacağını belirtti. (Ramazan Öztürk)