Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali’den Süt keçisi Çiftliği Ziyareti

Gündem Yayın: 05.09.2014 14:59
Vali’den Süt keçisi Çiftliği Ziyareti

Vali Orhan Alimoğlu Sipahiler Köyünde kurulan süt keçisi çiftliğini ziyaret etti. Vali Orhan Alimoğlu’na ziyaretlerinde Garnizon Komutanı J. K. Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Müftüsü Halil Bektaş, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Kökcü, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Kaplan, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin Kelleci ve Sipahiler Köyü Muhtarı Vedat Özdemir eşlik etti.

Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet ilk olarak Melise köyünde bulunan ve İl Tarım Müdürlüğünün proje uygulamalarından biri olan üzüm bağını ziyaret ettiler. Bağ sahibinden bilgiler alan Vali Orhan Alimoğlu ve beraberindeki heyet daha sonra Sipahiler Köyünde kısa süre önce Özer Ünal isimli vatandaşın kendi imkânları ile kurduğu ve 375 süt keçisi bulunan çiftliği ziyaret etti.
Çiftlik sahibi Özer Ünal’dan bilgiler alan Vali Alimoğlu “Günümüzde insanlar köylerden uzaklaşıp şehirlere yerleşiyor, tarım, hayvancılık, üretim terkedilmiş, özellikle gençlerimiz şehirlerde az parayla zor şartlarda yaşamaya çalışıyor. Köylerimizin çoğu boş, emeklilerimizden bazıları zaman geçirmek için köylerine geri dönüyor. Böyle bir ortamda büyük bir cesaret örneği göstererek hayvancılık konusunda bu yatırımı yapan Özer kardeşimizi kutluyorum, başarılı olmasını temenni ediyorum, başarılı olması için gerekli her türlü desteği vereceğimizi belirtmek istiyorum. Bu yatırımın diğer insanlarımıza örnek olmasını, köylerimizin yeniden canlanmasını böylelikle topraklarımızın bereketinin artmasını diliyorum” dedi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”