Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali Taşbilek Gümüşhane’den gözyaşlarıyla uğurlandı

Gündem Yayın: 19.08.2023 00:48
Kaynak: İHA
Vali Taşbilek Gümüşhane’den gözyaşlarıyla uğurlandı

vali tasbilek gumushaneden gozyaslariyla ugurlandi 0 fsIOK5sm
Gümüşhane Valisi iken son kararname ile Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak atanan Vali Kamuran Taşbilek, kentten gözyaşları içerisinde uğurlandı.

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Gümüşhane Valisi olarak atanan Vali Taşbilek, 10 Ağustos 2023 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Vali-Mülkiye Başmüfettişi olarak atandı.

Hükümet Konağından uğurlanan Vali Taşbilek, bina girişinde kendisini bekleyen şehit ve gazi aileleriyle vedalaştıktan sonra merasim mangasını selamladı.

Valilik önünde oluşan uzun kuyrukta kendisini bekleyenlere tek tek sarılarak helallik alan Vali Taşbilek, gözyaşlarını tutamayan birtakım vatandaşları da teselli etmek zorunda kaldı.

Eşi Sibel Taşbilek’le başta şehit aileleri olmak üzere isteyen herkesle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra aracına binen Vali Taşbilek, duygusal anlar yaşadıktan sonra kentten ayrıldı.

Bugün toplumsal medya hesabından bir de veda bildirisi yayımlayan Vali Taşbilek Gümüşhane’yi “Dağların koynuna saklanmış İnci tanesi, Gümüşhanevi Hazretlerinin gül kokusunu aldığımız mübarek diyar, hoşlar hoşu…” kelamlarıyla tanım etti.

Yaklaşık 5 yıl evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdir ve tensipleriyle Vali olarak atandığı kente verdiği kelam gereği Valiliğin kendisi için bir yükselme sıkıntısı değil bir yüklenme problemi olduğunu tabir eden Vali Taşbilek, “Valilik vazifesini yürütürken kahraman şehitlerimizin kıymetli emanetleri değerli şehit ailelerimiz, yiğit gazilerimiz, yetimlerimiz, öksüzlerimiz, yaşlılarımız, engellilerimiz, toplumumuzun dezavantajlı bölümleri bizim önceliğimiz oldu. Gönül kapılarınızı çalmaya, sıkıntılarınızla dertlenmeye, her türlü imkânı kullanarak mümkün olduğunca deva olmaya geldiğimiz bu hoş kentte, ben ve çok bedelli eşim, verdiğimiz kelama sonuna kadar bağlı kalarak, köylerinde, beldelerinde, ilçelerinde kısacası kentimizin her yerinde şehit ailelerimizin, gazilerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin yanlarında olduk. Yetimlerimizin, öksüzlerimizin, devletimizin şefkatine teslim edilmiş yavrularımızın başını okşamak, hayatlarına dokunmak her daim önceliğimiz oldu. Valilik Makamım devletimizin istek kapısı bildik, herkese açık tuttuk. Kapı kapı, konut mesken dolaşarak milletimizin devletimizden razı olmasını hedefledik. Sevgi, merhamet ve adalet rehberimiz oldu. En kalbi hislerle arzı veda ederken Aziz milletimize bir vilayette en üst seviyede, Vali olarak, hizmet etme imkanını bahşeden Ulu Rabbimize sonsuz şükürlerimi tabir ediyorum. Takdir ve tensipleriyle bu hoş kente bizleri layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi hürmetlerimi ve şükranlarımı arz ediyorum. Kentimizi emanet edeceğimiz pahalı meslektaşım Sayın Alper Tanrısever’e ve saygıdeğer ailesine Gümüşhane’nin güzel olmasını, hayırlar getirmesini diliyorum. Birlikte misyon yaptığım bütün mesai arkadaşlarıma, yuvamız olan bu kentin bütün hoş beşerlerine şükranlarımı sunuyorum. Her daim dualarımızda olacak hoş beşerler, pahalı dostlarımız, hepinizi Allah’a emanet ediyoruz. Kalın sağlıcakla” tabirlerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kestiği ağacın altında kalan genç adam hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 28.09.2023 12:00
Kaynak: İHA
Kestiği ağacın altında kalan genç adam hayatını kaybetti

Sinop’un Ayancık ilçesinde kestiği ağacın altında kalan genç hayatını kaybetti.

Ayancık’a bağlı Kozcuğaz köyündeki ormanlık alanda çalışan 38 yaşındaki Muharrem Öztürk’ün üstüne kestiği ağaç devrildi. Diğer işçilerin haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri, Öztürk’ün öldüğünü belirledi. Yapılan incelemelerin ardından Öztürk’ün cesedi, Ayancık Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

2 çocuk babası Öztürk’ün geçen yıl da babasının ormanda traktör devrilmesi sonucu hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Paylaş: