Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Vali Orhan Alimoğlu Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Gündem Yayın: 27.05.2014 14:49

Vali Orhan Alimoğlu köy ziyaretleri kapsamında Cumayanı Köyünde ziyaret ve incelemelerde bulundu. Cumayanı Köyü programında Vali Orhan Alimoğlu’na Garnizon Komutanı J.K.Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, TSO Başkanı Sedat Namal, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Kökcü, İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, İl Müftüsü Halil Bektaş, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ali Tunç, İl Yazı İşleri Müdürü Şerafettin Kelleci eşlik etti.

Köy girişinde Muhtar Bilal Bozkurt tarafından karşılanan heyet muhtarlık binasında Muhtar Bilal Bozkurt’tan köy ile ilgili bilgilendirme aldı. Daha sonra köy içinde kısa bir gezi yapan Vali Alimoğlu vatandaşlarla sohbet etti. Daha sonra Cumayanı İlkokulu ve Yıldırım Beyazıt Ortaokulunda incelemelerde bulunan Vali Alimoğlu okul müdüründen okul ve köyün eğitim durumu hakkında bilgi aldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

Zonguldak Yayın: 01.10.2023 04:48
Kaynak: İHA
Avcı, “Kamuda istihdam edilen şehit madenci sayısı 496’ya ulaştı”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı kamuda, şehit madenci yakınlarının istihdam edilmesine ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Avcı yaptığı açıklamada kamuda istihdam edilen şehit madenci yakınını sayısının 496’ya ulaştığını ifade ederken, işlemleri devam eden 255 kişinin ise kısa sürede iş başı yapacağını ifade etti. Avcı açıklamasında şöyle dedi:

“Bilindiği üzere; hükümetimiz tarafından getirilen yasal düzenleme ile birlikte; yer altı kömür madenlerinde bugüne kadar yaşanan kazalarda yaşamlarını yitiren madenci kardeşlerimizin yakınlarına bir kişilik istihdam hakkı tanınmıştı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarından biri kamuda sürekli işçi olarak iş başı yapmasına ilişkin süreç hızla devam ediyoruz Düzenlemeye göre; istihdam hakkından sırasıyla ölen madencinin eş ve çocuklarından birisi, eşi ve çocuğu yoksa kardeşlerinden biri yararlanıyor. Düzenlemenin Resmi Gazete ’de yayınlanması ile birlikte; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Bakanlığımız yakın takipleri ile alımlar devam ediyor. Zonguldak, Bartın ve Karabük’te yapılan başvurular neticesinde; 21 Eylül 2023 tarihi itibari ile 496 şehit madenci yakını kamuda iş başı yaptı. Başvuru süreci devam eden 255 kardeşimizde kısa sürede inşallah iş başı yapacaklar. Önemle belirtmek istiyorum ki; her daim minnet duyacağımız şehit madencilerimizi hiçbir zaman unutmayacağız. Bu vesileyle, tüm şehit madencilerimizi tekraren minnetle yâd ediyorum, ailelerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Aziz hatıraları daima yaşayacak. Mekânları cennet olsun. Cumamız mübarek, Allah’ın rahmet, bereketi üzerimize olsun.”