Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Gürel Sınıf Öğretmenleri İle Bir araya Geldi.

Gündem Yayın: 17.11.2021 08:53
Vali Gürel Sınıf Öğretmenleri İle Bir araya Geldi.

Vali Fuat Gürel, İlimiz merkezinde görev yapan sınıf öğretmenleri ile düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.
Karabük Öğretmenevinde düzenlenen kahvaltıya Vali Fuat Gürel yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, şube müdürleri, ve sınıf öğretmenleri katıldı

Öğretmenler ile tek tek tanışarak 6 Eylülde başlayan yüzyüze eğitim 2021-2022 birinci dönem 1.yarısı ile ilgili bir süre sohbet eden Vali Gürel “Belli aralıklarla öğretmenlerimizle bir sohbet ortamında bir araya gelerek ilimizin eğitim durumun değerlendirmek öğrencilerimizin genel durumunu konuşmak üzere bir araya gelmek istiyoruz. Sıkıntılı bir süreçten geçtik ve geçmeye devam ediyoruz. Geçen sene Mart ayından itibaren bir kapanma sürecimiz vardı, ilk zamanlarda bir panik havası vardı ancak uzaktan eğitim modeli ile yaklaşık bir buçuk sene öğrencilerinizle bir arada oldunuz Ancak uzaktan eğitimle yüzyüze eğitim arasında farklar var ileriki dönemlerde de eğitim interaktif yöntemlerle de gerçekleştirilebilir bunun için fiziki alt yapımız yeterli ama psikolojik olarak  biraz zamana ihtiyaç var. Bununla birlikte bazen ulaşamadığımız köyler evlerinde internet altyapısı olmayan öğrencilerimiz vardı Ama şükürler olsun ki yüzyüze eğitim başladı sizlerin gayreti ile çok da iyi gidiyoruz pozitif vakalardan dolayı sınıflarımızda karantina uygulaması var ama okullarımızın tamamını kapatmıyoruz Çocuklarımız artık okula gideceğini biliyor belli bir süre sonra okula döneceğini biliyor. Bende bir babayım çocuklarımın okula gitmesini arzu ediyorum. Tüm bunların yanında hepimiz tedbirlerimizi alacağız vaka sayılarımız yüksek başta gençlerimiz olmak üzere halkımızın tedbirlere uyması ile birlikte önümüzdeki haftalar içerisinde vaka sayılarımızın azalacağını düşünüyoruz. Sınıf öğretmenlerimiz eğitim aşamasında çok önemli Karabük’ün eğitim başarısının altında sizlerin çalışmaları ve gayreti var bu başarı yıllardır böyle son yıllarda gösterilmiş bir başarı değil Sizler bu başarının daha da yukarılara çıkması için çaba sarfediyorsunuz bununla birlikte halkımızın da eğitime verdiği önemden de kaynaklanıyor buda bizim avantajlarımızdan biri bir bütün olarak bakıldığında sınıf öğretmenlerimiz temeli attığında gerisi  bir şekilde geliyor bu anlamda sizlere de teşekkür ediyorum. İnşallah bu başarımız bu gayretimiz devam eder Cumhuriyet kenti Karabük eğıitimde de başarısını yıllarca devam ettirir  şeklinde konuştu

Program öğretmenlerin söz alarak 2021-2022 yılı birinci dönemin 1.yarısı ile ilgili görüş ve önerilerini ifade etmesinden  sona erdi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.