Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Gürel, “Her Zaman Genç Girişimcilerimizin Yanındayız”

Gündem Yayın: 01.10.2021 09:53
Vali Gürel, “Her Zaman Genç Girişimcilerimizin Yanındayız”

Vali Fuat Gürel, yaklaşık 2 sene önce Eskipazar ilçemizde kurduğu arı çiftliği ile genç girişimcilere örnek olan Kayımtu Arıcılık sahibi Fatih Kayımtu’yu makamında kabul etti.

Zamanının büyük bir kısmını arılarının başında geçirdiğini ifade eden Fatih Kayımtu, 80 tane arı kovanının bulunduğunu, süzme ve petek balın yanı sıra; arı sütü, polen ve propolis gibi sağlık için faydalı başka ürünlerinde hem toptan hem de perakende olarak satışını yaptığını söyledi. Balın faydalarının saymakla bitmeyeceğini söyleyen Kayımtu, “Süzme ve petek balın faydaları saymakla bitmez, Polen’de dünya’nın en zengin ve en mükemmel besinidir, vücudun hastalıklara karşı direncini arttırır, birçok hastalıkların iyileşmesini hızlandırır, yaşlanmayı geciktirici ve canlılığı sağlayan yenileştirici özelliklere sahiptir.” dedi.

Fatih Kayımtu’nun genç girişimcilere örnek olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, “Fatih kardeşimizi Eskipazar ilçemizdeki çiftliğinde ziyaret etmiştik, başarılı ve çalışkan bir arkadaşımız. Devlet olarak her zaman genç girişimcilerimizin yanındayız. Fatih Kayımtu’nun kurmuş olduğu arı çiftliğinin genç girişimcilerimize örnek olmasını temini ediyor, tüm imkânlarımızla genç girişimcilerimizin yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyorum.”dedi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.