Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Gürel daveti unutmadı

Gündem Yayın: 28.09.2021 07:31
Vali Gürel daveti unutmadı

Vali Fuat Gürel her hafta Çarşamba günü gerçekleştirilen Halk Günü toplantısına katılarak taleplerini ve sorunlarını ileten Kadir Kazancı’nın davetini kırmayarak Yenice-Değirmenyanı Köyü Kadıoğlu Mahallesinde ziyaret etti.

Yenice Kaymakamı Yasin Erdem, Karabük İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Abdullah Hüsam ve Merkez İlçe İçme Suları Kontrol Mühendisi Serkan İnal ile birlikte Yenice Değirmenyanı Köyü Kadıoğlu Mahallesini ziyaret eden Vali Gürel, Köy Muhtarı İhsan Kurt’dan köy ile ilgili bilgiler alarak köy sakinleriyle sohbet etti.

Değirmenyanı Köyü dönüşünde Şirin Köye uğrayan Vali Fuat Gürel, köy kahvehanesinde ikram edilen çayı içerek köy sakinlerinin taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Okuldan çıkan öğrencilere kitap hediye eden Vali Gürel, ailelerine, öğretmenlerine ve arkadaşlarına kendi selamını iletmelerini isteyerek eğitim hayatlarında başarılar diledi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.