Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Vali Fuat Gürel’den Yenice”de İnceleme

Günlük Yayın: 26.07.2023 14:24
Vali Fuat Gürel’den Yenice”de İnceleme

Karabük Valisi Fuat Gürel, 9 Temmuz tarihinde Yenice ilçesinde  yaşanan sel felaketinde zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunarak yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

İlk olarak Şeker Kanyonuna giden Vali Fuat Gürel buradaki çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden çalışmalar hakkında  bilgi aldı.

Vali Fuat Gürel, daha sonra  yoğun yağışlar nedeniyle ulaşıma kapanan Yenice Yazıköy İncebacaklar Mahallesi yolunda yerinde incelemelerde bulunarak Vali Yardımcısı ve Yenice Kaymakam Vekili Muhittin Gürel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci ve ilgili kurum yetkilileri ile yolun ulaşıma açılması için yapılacak çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundu. (Haber Merkezi)Vali Fuat Gurelden Yenicede Inceleme

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.