Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Uzun: “7/24 Nöbete Hazırız”

Gündem Yayın: 31.01.2023 14:41
Yazar:
Uzun: “7/24 Nöbete Hazırız”

Yaz sezonunda köylerdeki yol ve altyapı çalışmalarını başarıyla sonuçlandıran Karabük İl Özel İdaresi kar yağışı ile birlikte hazırlıklarını tamamladı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun; kar yağışlarından kaynaklı ulaşım sorunu yaşanılmaması için gerekli hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, “Sorumluluk sahamızdaki köy yollarında biz varız, 7/24 nöbete hazırız” dedi.

Kış tedbirleri kapsamında tüm araçların bakım ve onarımlarını tamamlayarak kışa hazır hale getirildiğini aktaran İl Özel İdare Genel Sekreteri  Mehmet Uzun; tüm ilçe şantiyelerinde gerekli çalışmaların tamamlandığını söyleyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ekiplerimiz 12 adet greyder, 7 adet bekoleder, 1 adet kar bıçaklı tuzlama aracı, 3 adet dozer, 4 adet loder ve 6 adet pick-up olmak üzere toplam 33 iş makinesi ve atölye personelimiz de dahil 86 personelle hazırlıklarını tamamlamış bulunuyor. İş makinelerimizin gerekli bakım ve onarım çalışmalarını yaptık. Tedbirlerimizi alarak her şartta ve koşulda hizmetlerimizi kış aylarında da aksatmadan yürüteceğiz. Kış aylarında yolu kapanan köylerden alınan tüm mesajlar anında değerlendirilecek ve ekiplerimiz kapalı köy yoluna müdahale edecekler. İl ve ilçelerimize bağlı köylerimizdeki tüm yolların olası bir kar yağışı sonrası kapanmaması için gayret edeceğiz. Sorumluluk sahamızdaki köy yollarında biz varız, 7/24 nöbete hazırız.” (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu Yayın: 24.04.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Araçlarında uyuşturucu madde ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı

Kastamonu’nun Tosya ilçesinde jandarma ekipleri tarafından arama yapılan araçta uyuşturucu ile yakalanan 2 şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmalar neticesinde Tosya ilçesinde 2 şahsa ait ikamet ve araçlarında yapılan aramada, paketler halinde hazırlamış satışa hazır 150 gram metamfetamin, esrar ve 16 bin 800 TL suçtan elde edildiği değerlendirilen para ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkartılan şahıs tutuklandı.

Paylaş: