Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Uysal’dan Halk Oylaması Çalışmaları

Gündem Yayın: 22.03.2017 15:04
Uysal’dan Halk Oylaması Çalışmaları

 

AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal,16 Nisan Halk Oylaması çalışmalarını sürdürüyor.

16 Nisan’da yapılacak olan Halk Oylamasının, sıradan bir halk oylaması olmadığını Bu nedenle çok ciddi bir kampanya yürüttüklerini belirten Karabük Milletvekili Uysal;  SKM’mizin hazırladığı programlar kapsamında Teşkilatımızın tüm kademelerinden katılım ile Karabük Merkez, ilçe ve köylerimizde halk oylaması çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Adeta kapı kapı dolaşıyor Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine neden Evet dememiz gerektiğini bu sürece nasıl gelindiğini 1923’ten günümüze örneklemeler yaparak anlatıyoruz. Bu milletin, geleceğimizin Halk Oylaması. Ülkemizin şaha kalkması için, 15 yıldır dar ve kısıtlı imkanlarla yaptığımız işi inşallah daha ileriye taşımamız için Halk Oylaması çok önemli. Allah’ın izni ve milletimizin desteğiyle 16 Nisan’da yapacağımız halk oylamasında çok yüksek bir oranda evet çıkacağına inanıyorum. 17 Nisan’dan sonra yeni bir Türkiye’ye uyanacağız.  Hep beraber çalışacağız ve bundan sonraki süreç içerisinde Türkiye’nin milli ve yerli olan asli sahipleri olan milletimizin sesi olacak. İstikrar için istikbal için istiklal için kararımız evet. Karabük EVET diyor” dedi.

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan yaşlılara ziyaret ile programına başlayan Milletvekili Uysal sonra Yücel Huzur Evi’ni ziyaret etti.

Milletvekili Uysal; ziyaret sonrası yaptığı açıklamada;  “Bugün SKM’miz 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle program tertiplediler ve bu kapsamda önce Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yatan yaşlı hastalarımızı sonrada Yücel Huzurevindeki yaşlılarımızı ziyaret ederek, karanfil dağıttık hasbihal ettik. Hasta ve hasta yakınları hastanemizin 5 yıldızlı otel konforunda olduğunu, doktorlarımızın hemşirelerimizin ve hastane personelimizin kendileriyle yakinen ilgilendiklerini belirttiler. Onların memnuniyeti bizlerin memnuniyeti, hastanemizden mutlu bir şekilde ayrıldık. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Huzurevi ziyaretimizde de huzurevi sakinlerimize çiçek takdim ettik, onlarla sohbet ettik. Birlikte Kuranı Kerim ve Mevlidi Şerif dinledik. Allah onları başımızdan eksik etmesin.

AK Parti’nin, bütün politikalarının merkezine “insanı” koyduğunu, “insanı yücelt ki devlet yücelsin” anlayışıyla sosyal politikalara önem verdiğini belirterek; Millet olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyen, bilakis, onların varlıklarından mutluluk duyan, onlara hak ettikleri ilgi, saygı ve hürmeti gösteren bir kültür ve geleneğe mensubuz. Onlar Türkiye’nin geçmişi, tecrübeleri. Türkiye’nin geleceği de yaşlılarımızın tecrübeleriyle şekillenecektir.” Yaşlılara Saygı Haftası’nı kutluyor, bugünlerimizin mimarı olan değerli büyüklerimize, mutlu, huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.

Türkiye Cumhuriyeti Demokratik Laik Sosyal bir Hukuk devletidir. Sosyal Devlet en başta yaşlılarına sahip çıkan devlettir. AK Parti hükümeti de iktidara geldiği 2002 yılından buyana Sosyal Devletin gereğini yaparak yaşlılarımıza sahip çıkmıştır. Sosyal Politikalar Başkanlığımız bünyesinde 22 Temmuz 2004 tarihinde Yaşlılar Koordinasyon Merkezimizi (YKM) kurduk. Bakacak kimsesi olmayan ya da yakınları tarafından bakılmayan yaşlılarımız sosyal devletin sıcaklığını hissetmiş, evde bakım ücretleri, ayni ve nakdi yardımlar sağlanmış, doktor ve sağlık hizmetleri hasta ve yaşlılarımızın ayağına götürülmüştür. Bu hizmetler AK Parti iktidarında artarak devam edecek, yaşlılarımızın huzur ve mutluluğu adına, yapılması gereken ne varsa yapılacak, yaşlılarımız kendilerini hiçbir zaman yalnız hissetmeyecektir” dedi.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedince refleksi sayesinde ölümden kurtuldu

Gündem Yayın: 23.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedince refleksi sayesinde ölümden kurtuldu

Artvin’de dün gece fotoğraf çekilmek isterken dengesini kaybedip düşen şahıs çıktığı terasın tuvaletin penceresine tutunarak hayatta kaldı. Yardımına ise itfaiye ekipler yetişti.

Olay saat 02.00 sularında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Hastane caddesinde bulunan teras üzerinde Artvin manzarası ile fotoğraf çekmek isteyen G.Ö. (23) dengesini kaybederek düştü. Bu sırada G.Ö. alt kattaki tuvaletin penceresine tutundu. Metrelerce yükseklikte kurtarılmayı bekleyen 23 yaşındaki genci gören ve olaya ilk müdahaleyi yapan vatandaşlar, genci tuvaletin camından çekmeye çalıştı. Tuvalet camının küçük olmasından dolayı camdan sığamayan G.Ö.’yü olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri kurtardı.

Paylaş: