Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ümit Özdağ Karabük’te “HAYIR’ı” Anlattı

Gündem Yayın: 27.03.2017 15:24
Ümit Özdağ Karabük’te “HAYIR’ı” Anlattı

 

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Özdağ:  16 Nisan’da  Ülkücüler Fatiha Okuyacak”

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ Referandum çalışmaları kapsamında Karabük’e gelerek neden “HAYIR” denilmesi gerektiğini anlattı.

Yenişehir Büyük Kulüp vatandaşlarla buluşan Özdağ burada yaptığı konuşmada; referandum sürecinin devletin kaynaklarının acımasızca kullanan, yurttaşın doğru bilgilendirilmesini engellemeye çalışan bir yapı arasında geçtiğini ifade ederek, baskıları her yerde hissettiklerini belirtti.

Özdağ, vatandaşa yapılan baskıların yetmediğini, toplantı için gittiği bir ilde yer ayırttıkları otelde konaklayamadıklarını, yerel televizyonda konuşmak için gittiği başka bir ilde televizyon yöneticilerine “Özdağ´ı çıkartacaksan borçlarını öde, sonra Özdağ´ı çıkart” şeklinde baskıların yapıldığını, Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu Hoca ile yarım saat yerel bir radyoda program yaptıklarını ve yapılan yayının siber saldırı dolayısıyla kimseye ulaşmadığını ifade etti.

“CÜBBEYİ ÇIKART GEL”

Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, üniversite rektörlerine de atıfta bulunarak, “Eğer siyaset yapmak istiyorsan cübbeyi çıkart gel.” ifadelerini kullanarak, devletin imkanlarıyla üniversiteyi fikirlere kapatılmamasını, Türk Milliyetçisi gençlerin Hocalı için sergi düzenleyeceklerinde, “Bunlar Özdağ´ı destekliyor” diye izin verilmediğini ve aynı rektörün öğrencileri zorla çağırıp imza karşılığında bu konferansa gelmeleri konusunda baskı yaptıklarını söyledi. Öğrencilere seminer denerek Bilal Erdoğan´ın konuşmasına götürüldüğüne de vurgu yapan Özdağ, “Çocuklar aslanlar gibi İzmir marşını söyleyip çıkıyorlar.” dedi.

“GÜMBÜR GÜMBÜR HAYIR GELİYOR”

Özdağ, “Ne kadar baskı yapsalar da halkı korkutmaya çalışsalar da gümbür gümbür “Hayır” geliyor. Halkın iradesinden korkmayın dediler. Vatandaş bu anayasayla ilgili tartışmaları izlesin dedik, olmaz, vatandaş ne olduğunu bilmesin bu anayasada dediler.”

“HDP´NİN ‘HAYIR´ VERDİĞİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ?”

Türk Milletinin Milletvekili Prof. Dr. Özdağ, “Ben hayır oyu verdim. CHP, Atila Kaya, Nuri Okutan, Yusuf Halaçoğlu hayır oyu verdi. MHP´den başka isimler daha ‘Hayır´ verdi. Ama HDP´nin ‘Hayır´ verdiğini gördünüz mü? Neden başkanlığa karşı değiller?” diyerek HDP´lilerin ‘Siz başkanlığı alın bize ne vereceksiniz.´ Dediğini, İktidarın ise ‘Size özerklik vereceğiz´ dediğini ve HDP´nin ‘Federasyon istiyoruz´ dediğini, Suriye´de PKK´nın hükümetin yanlış politikaları sonucu özerklik kurduğunu bundan dolayı da federasyon istediklerini ve hala onun pazarlığının devam ettiğini vurguladı. Türk Milletinin Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, 18 Şubat´ta Ankara´da toplantı yaptıklarını ifade ederek Türk milliyetçilerinin ülkeyi federasyona eyaletlere böldürmeyeceğini güçlü şekilde dünyaya duyurduklarını söyledi. Özdağ, istikrarlı bir şekilde hayır oylarının arttığını, AKP´nin her seçimi mağduriyet üzerine kurduğunu ve HDP, CHP ‘Hayır´ diyor propagandasında, “Yok öyle şey. Türk milliyetçileri ‘Hayır´ diyor. HEPAR, Osman Pamukoğlu, Saadet Partisi, Demokrat Parti ‘Hayır´ dedi strateji bozuldu ama devam ettiler, darbeciler FETÖ´cüler ‘Hayır´ diyor diye. Hayır diyenler parlamenter demokrasiyi destekliyor. Teröristlere darbecilere böyle hitap etmek onlara övgü düzmek demektir, ne yaptıklarının bile farkında değil bunlar.” dedi. “SÖZ DARBECİLERDEN AÇILIRSA”

Özdağ, sözün darbecilerden, FETÖ´cülerden açıldığında, “´17 üniversite istediler hepsini onadım, okul yeri istediler hepsini verdim, uluslararası planda destek istediler onları yabancı devlet adamlarıyla tanıştırdım. Olimpiyat düzenlediler destek verdim. Nankörler ne istediniz de vermedik.´ Kim dedi bunu Recep Tayyip Erdoğan. Cumhurbaşkanımızın bir özelliği var FETÖ´cülerin, darbeci olduğunu anlaması 14 sene sürüyor, herhalde bu dünya tarihine rekor olarak geçecek.” dedi.

“´BİNALİ YILDIRIM BANA GEREK YOK´ DİYE DOLAŞIYOR”

Türk Milletinin Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Başbakan Binali Yıldırım´a da göndermede bulunarak, “Binali Yıldırım başbakan kalsın diye çalışıyoruz. İşi gücü bıraktık Türkiye´yi dolaşıyoruz. Binali Yıldırım´ın koltuğunu savunuyoruz. Binali Yıldırım´da bana gerek yok diye dolaşıyor Anadolu´da.” diyerek Binali Yıldırım´ın hayır vereceğine emin olduğunu söyledi ve sorunun Binali Yıldırım´ın oy kullanacağı sandıktan hiç evet çıkmamasının olduğunu söyledi. “BİZ ONU İNGİLİZ VE FRANSIZ DONANMASI İÇİN SÖYLEDİK”

Binali Yıldırım´ın konuşmasında, Milliyetçi maskesi takmış ve FETÖ´nün desteklediği kişilerin olduğu söylemesine tepki göstererek “Binali Bey aldatılma ustası sizsiniz. Sizi herkes aldatıyor. Bize çamur atma, aynaya dön bak. Sen çık, vatandaşa bizi karalamayı, iftira atmayı bırak. Neden evet demesi gerektiğini vatandaşa anlat. Hoş sen kendi işini yap diyoruz sen ‘Abidik gubidik adamlar başbakan oluyor´ diyorsun. ‘Çanakkale geçilmez dediler, biz geçtik´ diyorsun. Biz onu İngiliz ve Fransız donanması için söyledik. Üstelik karşıdan karşıya geçilmez anlamında söylemedik.” dedi.

“HİÇ KİMSE ALPARSLAN TÜRKEŞ´İ VE ÇİZGİSİNDEKİ TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ ALDATAMAMIŞTIR”

Tarihin Türk milliyetçilerini haklı çıkardığını ifade eden Özdağ, “Tarih Alparslan Türkeş´i haklı çıkartmıştır. Hiç kimse Alparslan Türkeş´i ve çizgisindeki Türk milliyetçilerini yanıltamamıştır, aldatamamıştır. Ne FETÖ, ne PKK, teröristler tarafından ve darbeciler tarafından yanıltılmak sizin uzmanlık sahanıza giriyor. Oslo´da pazarlık yapan, Habur´da çadır mahkemeleri kuran sizsiniz. İmralı’da Abdullah Öcalan´la anayasa yazan sizsiniz. Dolmabahçe´de Türk milletine terör örgütünün elebaşısının mektubunu canlı yayında okutan da sizsiniz. Gelip, Türk Milliyetçileri hakkında ileri geri konuşamazsınız. Attığınız çamurları sizin yüzünüzde olduğu için tutmaz. Vatandaş size inanmıyor, size itibar etmiyor. Cumhurbaşkanı ‘Hayır´ diyen çukur dedi. Sayın Cumhurbaşkanı, Biz çukur değiliz ama Türkiye´yi senin içine düşürdüğünü çukurdan çıkarmaya çalışıyoruz.” dedi.

Özdağ, “Allah korusun 16 Nisan’da diyelim ki yüzde 51´le evet çıktı. Geçtiğimiz 2 senede ne olduğundan hareketle önümüzdeki 1 senede neler olacağını anlatayım. Türkiye´de yıllık gelirin 1 Milyon doların üzerinde olan 6 milyon kişi göç etti. İstanbul´da yıllık geliri 30 milyon doların üzerinde olanların yüzde 22´si göç etti. Bunların büyük bölümü Kanada´ya göç etti. Yeşil kart başvurularında Cumhuriyet tarihinin patlaması yaşandı. 395 tane liman liman dolaşan gemi İstanbul´u uğrak yeri olmaktan çıkardı. 96 tanesi Kuşadası´nı uğrak yer olmaktan çıkardı. Büyük sermaye grupları yatırımlarını satıyor ve dışarıda yatırıma başlamış durumdalar. Yasama yargının 1 kişiye ait olduğu ortamda yatırımlar durur. Yabancı gelmeyeceği gibi Türk yatırımcı da gider. Osmanlı´dan bu yana bu milletin dişinden tırnağından arttırarak biriktirdiği, inşa ettiği bütün mal varlığını topladılar. Varlık fonunda topladılar.” diyerek Varlık Fonuna atanan Yiğit Bulut´un yaptığı ilk icraatın 850 milyonluk Alman arabası almak olduğunu, “Türk ekonomisi büyük borçlu bir ülke. Artık parayı bile uluslararası piyasadan rehin göstererek buluyorlar.” dedi.

“SURİYELİ GENÇ ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZERKEN MEHMETÇİK VATAN KURTARIYOR”

Suriye ve Suriyeliler konusunda da konuşan Özdağ; öğrencilerin sınava 1 dakikayla giremediğini, Suriyelilerin ise sınavsız üniversitelere kayıt yaptırdığını ve Suriyeliler ile öğrenciler arasındaki burs farkına da değinerek “Suriyeli genç elini kolunu sallayarak gezerken Mehmetçik vatan kurtarıyor. Polisin organize suçlarla en büyük üstünlüğü takiptir. Bunlar Arapça konuşacak nasıl takip yapacaksınız. Türkiye´yi karanlık günler bekliyor” dedi.

Ayrıca Suriyelilere vatandaşlık verme konusunda referanduma ihtiyaç yok konuşmasına da tepki veren Özdağ, “Babanın malını mı veriyorsun sen” dedi.

Adnan Menderes´in, Alparslan Türkeş´in, Muhsin Yazıcıoğlu´nun yaşasalardı ‘Evet´ derlerdi şeklinde yapılan propagandalara açıklık getiren zdağ, Adnan Menderes´in devlet reisliği ve parti liderliği bir araya gelmemesi gerektiğini, Alparslan Türkeş´in 1980´den sonra hep parlamenter demokrasiyi savunduğunu söyleyerek, “Rahmetli Muhsin Başkandan utanın. 4 gün bulamadınız” dedi.

Özdağ, yurtdışında yaşanan olaylara da açıklık getirdi. Ayrıca Özdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya´nın Hollanda´ya gitme konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´dan emir aldığını, Başbakan Binali Yıldırım´ın ise gitmemesini ifade etmesi üzerine Bakan Kaya´nın Başbakan Yıldırım´a ‘Senden emir almam´ dediğini ifade ederek,  Hollanda´nın yaptığı kabul etmediklerini küçük düşürmeye haklarının olmadığını da belirtti.

“EVETÇİLER KİMLER”

Özdağ, “Evetçiler kimler. Barzani evet diyor, evet çalışması yapıyor. Barzani geliyor flamasını göndere çekiyorlar. Başka hiçbir ülkede yapılmıyor. Barzani Kerkük´e çekmeye kalkıyor Birleşmiş Milletler protesto ediyor, AKP protesto etmiyor. Hizbullah terör örgütü domuz bağıyla insanları katleden, HÜDAPAR, Kürdistan için evet diyor çalışıyor. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı pankart asıyor, Şeyh Sait´in ruhuna bir Fatiha´dır diye. Hala görevde. Neden alamazlar, almazlar çünkü öyle düşünüyorlar.” dedi.

Ümit Özdağ, ‘Evet´çilerin de ‘Hayır´cıların da kardeşleri olduğunu vurgulayarak “Evetçisiyle, hayırcısıyla herkes bu milletin evladıdır. Bu düşünce farkı düşman haline getirmez.” dedi. Ümit Özdağ “Bu anayasa Cumhurbaşkanına eyalet kurma yetkisi veriyor. 123. Madde. Erdoğan eyalet 2023´ü yazın sonra evet diyorsanız deyin.” dedi.

Türklerde hep bugün ki gibi Başbakan işlevine sahip birilerinin olduğunu ve Nizamülmük, Sokullu Mehmet Paşa, Köprülü Mehmet Paşa´yı örnek göstererek ilk defa Türk tarihinden kopulduğunu ifade eden Özdağ bunu ilk kez söyleyenin de Numan Kurtulmuş olduğunu ve başkanlığa karşı çıktığını şimdi ise meydan meydan dolaştığına değinerek ‘Çok üzücü bir şey bu. İnsan kendiyle çelişir mi?” dedi.

Ayrıca Milletvekili Özdağ, ayın 16´sın da ülkücülerin Fatiha okuyacağını ifade etti.

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.