Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ulaştırma Bakanı Yıldırım’dan Çevre Yolu Müjdesi

Gündem Yayın: 27.04.2016 14:56
Ulaştırma Bakanı Yıldırım’dan Çevre Yolu Müjdesi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Çevre yolu Karabük’ün merak ettiği bir proje. Yaklaşık 16 kilometrelik ve zor bir yol olacak. Bu proje içinde 4 tünel ve 2 viyadük var. 5 tane köprülü kavşak var. Proje çalışmalarına başladık” dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Karabük’e 500 milyon TL tutarında 16 kilometre uzunluğunda çevre yolu yapacakları söyledi.
Karabük – Zonguldak demiryolu hattının açılışı için geldiği Karabük’te Valilik ziyareti sırasında müjdeler veren Bakan Yıldırım, Karabük’te kendi bakanlıkları tarafından 12 yılda 861 milyon lira tutarında yatırım yapıldığını kaydederek, “AK Parti iktidarından önceki 12 yılda ise Karabük’e 84 milyon lira para harcanmış. Biz 12 yılda bunun on katı yatırım yapmışız. Bizim göreve başladığımızda Karabük’te 7 kilometre bölünmüş yol vardı şimdi ise 108 kilometre duble yol var. Önemli projeler var ve devam eden projelerimiz var. Bunun tutarı ise 1 milyar 120 milyon lira. Bunların tamamlanan bölümleri var ve 540 milyon liralık kısmı kaldı” dedi.
Karabük’ün bizden duymak istediği çevre yolu beklentisi de var diyen Bakan Binali Yıldırım, “ Çevre yolu Karabük’ün merak ettiği bir proje. Yaklaşık 16 kilometrelik ve zor bir yol olacak. Bu proje içinde 4 tünel ve 2 viyadük var. 5 tane köprülü kavşak var. Proje çalışmalarına başladık. Proje çalışması tamamladıktan sonra çevre yolun yapımını planlayacağız. Yaklaşık 500 milyon lira tutarında bir proje. Bir başka projemiz ise Karabük – Safranbolu – Bartın yolu ve buda 40 kilometrelik bir yol. Tünelli geçiş çok fazla. Bunun da projesi devam ediyor. 2017’de projelendirilmesi sona erecek ve keşif bedeli 560 milyon lira” ifadesinde bulundu.
Karabük’ün şehir merkezinde bulunan KARDEMİR kavşağında trafik sıkışıklığı olduğu bildiklerini de sözlerine ekleyen Bakan Yıldırım, “ İnşallah burası çevre yolu olunca kısmi bir çözüm olacak. Buraya üstten geçiş düşünülüyor ama bunu şehrin esnekliğini bakımından çok iyi düşünmemiz lazım. Bazı yerlerde çok ısrar edildiğinden yaptık ve sonradan pişmanlıklar oluştu. Onun için enine boyuna bu işi görüşmek lazım. Bin sefer düşünüp bir kere yapmak daha güzel. Zonguldak ile Bartın ve Kastamonu tarafından gelen trafiği çevre yoluna verdiğimizde yerel trafik rahatlar” diye kaydetti.
VERGİLİ’NİN PROJESİNE BAKAN’DAN DESTEK SÖZÜ
Bakan Yıldırım, ayrıca Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin daha önce şehrin ortasında yer alan DDY arazisi konusunda destek istediği projeye de destek vererek,  “Daha önce bir akdiniz varsa ona uyarız ve gereğini yaparız. Kazan, kazana prensibine uygun olarak adil bir paylaşımla hem şehri güzelleştirelim, hem de demir yollarının kaynak ihtiyacını da görmüş oluruz. Bu çerçevede ne gerekiyorsa yaparız. Biz gereğini yaparız ve makul olan yapılması gereken hem şehircilik açısından hem de demir yolunun beklentileri açısından ne lazımsa yaparız. Projeniz güzel gözüküyor ama binalar çok katlı. Şehrin estetikliğini bozmayacak şekilde bunu gözden geçirelim” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Eflani Yayın: 23.07.2024 21:36
Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Karabük’ün Eflani ilçesinde otomobil ile çarpışarak devrilen traktördeki 2 kişi yaralandı.

Kaza, Seferler köyü mevkiinde meydana geldi. Hasan Tekin idaresindeki 37 HA 976 plakalı traktör, karşı istikametten gelen Metin Yaşar idaresindeki 34 ESV 596 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada devrilen traktörün sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Celal Ergün (68) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.