Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TÜRK METAL’den AKAD’EMEK Öğrenci Kurultayı

Zonguldak Yayın: 23.04.2016 07:41
TÜRK METAL’den AKAD’EMEK Öğrenci Kurultayı

ZONGULDAK Türk Metal Sendikası ve Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle, “Söz Çalışma Ekonomisi Öğrencilerinde” sloganıyla Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde AKAD’EMEK 3. Öğrenci Kurultayı düzenledi. Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen kurultaya Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Sendikası Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretim görevlileri, öğrenci ve işçiler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kurultayda daha önce düzenlenen kurultaylara katılan öğrencilerin görüşlerinin yer aldığı sinevizyon gösterisi sunuldu. Açılışta konuşan Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, ülkede yaşanan terör olaylarına dikkat çekti. Kavlak konuşmasında “Bugün ülkemizin en büyük işverenleri dahi söylüyor. Kimse yarınından emin değil, kimse kendini güven içinde hissetmiyor, çünkü terör sadece insanları değil, geleceğe ilişkin umutlarımızı, güven duygumuzu, daha iyi bir dünyaya olan inancımızı da öldürmek istiyor. Asıl istedikleri de budur. Onun için teröre ve teröriste inat ölüme karşı yaşamı savunacağız. Asla ve asla karamsarlığa kapılmayacağız. Teröre ve teröriste inat yaşasın barış, yaşasın kardeşlik diyeceğiz, haykıracağız, haykıracağız. Ateş düştüğü yeri yakar derler ama öyle değil. Her düşen şehitle bizim de ciğerimize bir ateş düşüyor. Bizim onlara, bu vatanı savunmak için canını feda edenlere bizim borcumuz var. Bu borcun ödenmesi zordur. Onun için şehit düşenlere ağıt yakmak yetmez. Onların idealine sahip çıkmamız, birliğimizi, beraberliğimizi sürdürmemiz, bu ülkeyi layık olduğu seviyeye çıkartmamız gerekir. Görevimiz budur. Bu bizim şehitlere sözümüzdür. Huzur içinde uyuyun, emanetiniz bizdedir. Güvenli ellerdedir, bu ülkenin gençlerindedir. Rahat uyuyun, ruhunuz şad olsun. Teröre, teröriste inat, bu ülke üzerinde kurulan bütün tuzaklara, oynanan oyunlara inat bu ülke teslim olmayacaktır. Bu vatan, bu millet, bu bayrak için direneceğiz. Direneceğiz, sonuna kadar direneceğiz ve sonunda bu millet kazanacak. Onun için hiçbir mazeret üretmeden, hiçbir zorluktan yılmadan, Hazreti İbrahim’e su taşıyan karınca misali, gücümüz yettiğince adalet için mücadele etmek bir insanın yapabileceği en onurlu iştir. Bizim sendikal mücadelemizin özeti budur” dedi. Öğrenci kurultayının açılışında Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi Başkanı Metin Ercan tarafından Genel Başkan Kavlak’a kendi resmi ve Türk Metal amblemi bulunan karakalem tablo hediye edildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Manşet Yayın: 24.07.2024 13:47
Hastane, Eksiklerle Birlikte Teslim Alınmış..!

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesinin 5000 Evler Mahallesinde bulunan Ek Hizmet Binasındaki sorunların her geçen büyüdüğü ifade edilirken, 2023 yılı Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılarak adeta seçim yatırımı olarak kullanılan ek hizmet binasındaki sorunların giderilmesi  işinin Sağlık Bakanlığının uhdesinde olması hem İl Sağlık Müdürlüğünün hem de hastane yönetiminin elini kolunu bağlıyor.

Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastane binasında yaşanan sorunlar gün geçtikçe artıyor. Mahalle sakinleri ve hastalar, binanın tam anlamıyla hizmet vermediğini ve çeşitli sorunlarla karşılaştıklarını belirtiyor.

Ek binanın en dikkat çeken problemleri arasında asansörlerin sürekli arızalanması ve tavanların sızdırması bulunuyor. Bu durum, hem hastaların hem de hastane personelinin günlük işleyişini olumsuz etkiliyor. Ayrıca, hastanenin birçok noktasında eksikliklerin ve tamirat gerektiren durumların mevcut olduğu ifade ediliyor.

“HASTANE EKSİK TESLİM EDİLMİŞ”

Edinilen bilgilere göre; Karabük Eğitim Araştırma Hastanesi’nin 5000 Evler Mahallesi’nde bulunan ek hastanesini firmanın eksiklerle birlikte Sağlık Bakanlığına teslim ettiği öğrenildi. Bununla birlikte hastanesinin eksiklerinin giderilmesi işinin tamamen Sağlık Bakanlığının uhdesinde olduğu belirtilirken, firmanın eksiklerle birlikte Bakanlığa hastaneyi teslim ettiği, Bakanlığında eksiklerle birlikte hastanenin geçici kabulünü yaptığı, iki senelik süresi olan geçici kabulün bir senesinin dolduğu bildirildi. Yine hastanenin tüm eksiklerinin Sağlık Bakanlığına iletildiği belirtilirken, Hastaneyi yapan firmanın konkordato ilan etmesinden dolayı eksikliklerin giderilmesi işinin başka bir firmaya ihale edileceği öğrenildi.

Öte yandan hastanenin eksikliklerinin giderilmesi noktasında Sağlık Bakanlığından para talep edildiği, ancak Bakanlığın buna karşı çıkarak hastanedeki eksikliklerin kendileri tarafından giderileceğinin söylendiği ifade edildi.

MAHALLE SAKİNLERİ VE HASTALAER TEPKİLİ

Mahalle sakinleri ve hastalar, bu sorunlar yüzünden sağlık hizmetlerinin aksadığını ve ek binanın tam anlamıyla hizmete açılmadığını dile getirerek yetkililerden çözüm bekliyor. 2023 Genel Seçimleri öncesinde apar topar açılan hastanenin adeta seçim malzemesi olarak kullanıldığını da söyleyen mahalle sakinleri siyasilerin bu işe mutlaka çözüm bulması gerektiğini de ifade ediyorlar. Sağlık hizmetlerinden daha verimli ve sorunsuz bir şekilde faydalanmak isteyen vatandaşlar, ek binanın en kısa sürede gerekli onarımlarının yapılmasını ve eksikliklerin giderilmesini talep ediyor.

Diğer yandan bu sorunların çözülmesi, hem sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hem de hasta ve çalışanların güvenliği açısından büyük önem taşırken,  Yetkililerin,  bu tür olumsuzlukları ortadan kaldıracak önlemler alması ve ek binanın tam anlamıyla işlevsel hale getirilmesi isteniyor.