Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TÜED Başkanı Bulut, Siyasilere Emeklilerin talebini iletti

Gündem Yayın: 18.11.2021 13:23
TÜED Başkanı Bulut, Siyasilere Emeklilerin talebini iletti

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, emeklilerin taleplerini içeren bir dosya hazırlayarak Siyasi Partilerin İl Başkanlarına iletti.

Dosyada “Emeklilere seyyanen zam, intibak yayası, emeklilere her ay yüzde 4 oranında verilen zammın yüzde 8’e çıkarılması, Bayram ikramiyelerinin artırılması, en düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi, 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılanlar (EYT)”  gibi konular yer alıyor.

Başkan Bulut yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Basliksiz 12 kopya 7

“Emekliler Derneği Karabük Şubesi olarak ilimizdeki Siyasi Partilerin İl Başkanlarını AK Parti İl Başkanı  Av. İsmail Altınöz, CHP İl Başkanı  Abdullah Çakır, İYİ Parti İl Başkanı Erol Serin, MHP İl Başkan Vekili  Cenk Gedikoğlu, DEVA Partisi İl Başkanı  Yusuf Aydın, Gelecek Partisi İl Başkanı  Av. Burak Onur Gündüz ziyaret ederek emeklilerimizin talepleri ile ilgili dosya kendilerine sunulmuştur.

EMEKLİLERİMİZİN TALEPLERİ;

1- İki senedir Dünyayı ve Ülkemizi saran Pandemi Covid-19 virüsünden en çok etkilenen emekli kesimi olmuştur. Emeklilerimizin kullandığı ürünlere %100 zam gelmiştir. (Yağ, zeytin, peynir, yakacak vs. gibi) Emeklilerimizin bir nebze rahatlaması için seyyanen zam istiyoruz.

2- 2000’den sonrası emeklilerimizin intibakının mutlaka yapılmasını talep etmekteyiz.

3- Emeklilerimize her ay verilen %4 oranındaki ek ödemenin %8’e çıkarılmasını istiyoruz.

4- Bayram ikramiyelerinin arttırılmasını istiyoruz.

5- En düşük emekli maaşının asgari ücretin seviyesine çıkartılmasını talep ediyoruz.

6- 3600 ek göstergenin çıkarılmasını istiyoruz.

7- Emeklilikte yaşa takılanlar konusunun çözülmesini istiyoruz.

Eli nasırlı, yüzü nurlu, ağzı dualı, ülkenin kalkınmasında alın teri olan emeklilerimiz sizlere dua eder, yapılanları asla unutmaz.”

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Manşet Yayın: 17.07.2024 15:36
Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), tarafından açıklanan konut satış istatistiklerine göre Karabük’te Haziran ayında 160 konut satıldı.
Türkiye genelinde 2024 yılı Haziran ayında 79 bin 313 konut satıldığının belirtildiği TÜİK’in verilerine göre, Karabük’te 117’si ikinci el satış olmak üzere 160 konut satıldı.
Bu yılki satışların 11’inin ipotekli satış olarak gerçekleştiğinin ifade edildiği açıklamada, Zonguldak’ta 361, Bartın da ise 186 konutun satıldığı belirtildi.