Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TSD Şube Başkanı Yılmaz’dan Kaldırımlarda İnceleme

Gündem Yayın: 08.04.2015 14:00
TSD Şube  Başkanı Yılmaz’dan Kaldırımlarda İnceleme

Türkiye Sakatlar Derneği Karabük Şube Başkanı Muhittin Yılmaz, kaldırımların engellilerin geçişine uygun olup olmadığını tespit için çalışmalar başlattı.
Karabük caddelerinde kaldırımların engellilerin geçişine uygun olup olmadığını kontrol eden Başkan Yılmaz, bir çok yerde engelliler için düzenleme yapılmadığını gözlemlediği ifade ederek, belediyeyi bu konuda göreve çağırdı.
Bırakın kaldırımları bir çok pasajın girişinde dahi engelliler için rampa olmadığını gözlemlediğini söyleyen Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Muhittin Yılmaz; “Karabük’te engellilerin karşılaştığı en büyük sıkıntılardan biri, kaldırım giriş ve çıkışlarının engellilerin kullanabileceği durumda olmaması. Özellikle kaldırım giriş ve çıkışlarının engellilere göre düzenlenmesini istiyoruz. Bazı pasajlarda ve iş merkezlerinde, AVM’lerde de bizim için düzenlenmiş bir çalışmayı göremiyoruz. Bu konuda ilgili mercilerin bir an önce çalışmalarda bulunması gerekiyor. Herkes birer engelli adayıdır. Bunun da unutulmaması istiyoruz” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaz yağmurunda vatandaşlar sığınacak yer aradı

Dünya Yayın: 13.07.2024 04:37
İhlas Haber Ajansı
Yaz yağmurunda vatandaşlar sığınacak yer aradı

Hava sıcaklığının 30 derece olduğu Karabük’te aniden bastıran yağmurda caddeler göle dönerken, yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar sığınacak yer aradı.

Karabük’te öğleden sonra aniden bastıran ve 30 dakika süren sağanakta metrekareye 7 kilogram yağış düştü. Hava sıcaklığının 30 derece olduğu kentte aniden bastıran yağmura hazırlıksız yakalananan bazı vatandaşlar otobüs durakşlarına sığınırken, bazı vatandaşlar ise tentene altlarında ve pasaj girişlerinde kendilerini yağmurdan korumaya çalıştı. Kent merkezinde bazı caddeler göle dönerken, araçlar suyun içinde ilerlemekte güçlük çekti.

Paylaş: