Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Trump, 4 yeni suçlamayla karşı karşıya

Dünya Yayın: 02.08.2023 15:58
Yazar:
Trump, 4 yeni suçlamayla karşı karşıya

Eski ABD Başkanı Donald Trump’a 2020 yılında ABD’deki başkanlık seçimlerini tersine çevirmek için geniş çaplı girişimlerde bulunduğu iddiasıyla 4 yeni suçlama yöneltildi.

ABD’de başta “gizli belgeler” olmak üzere birçok suçlamayla yargılanan eski Başkan Donald Trump’a yeni suçlamalar yöneltildi. Trump hakkında sunulan 45 sayfalık iddianamede Trump’ın 2020 yılındaki ABD’deki başkanlık seçimlerinde seçim galibiyetini tersine çevirmeye yönelik geniş çaplı girişimlerde bulunduğu belirtilirken, Trump’ın 6 Ocak 2021’deki Kongre Baskınları soruşturması ile ilgili sahtekârlık, dolandırıcılık, hile kullanarak dolandırma ve komplo kurma ile ilgili 4 suçlama ile karşıya kaldığı belirtildi.

Trump’a 4 yeni suçlama 

Soruşturma kapsamında Eski ABD Başkanı Donald Trump’a, “ABD’yi yanıltmak için komplo kurma”, “resmi bir süreci engellemek için komplo kurma”, “resmi bir süreci engellemeye teşebbüs” ve “seçmenlerin anayasal haklarını kullanmalarını engellemek için komplo kurma” suçlamaları yöneltildi. Yeni suçlamalar nedeniyle Trump’ın yarın Washington DC’de mahkeme karşısına çıkması bekleniyor. Öte yandan Trump’ın için atanan Özel Danışman Jack Smith Trump’a yöneltilen suçlamalar ile ilgili yaptığı basın toplantısında, “6 Ocak 2021 Kongre Baskını Amerikan demokrasisine yönelik benzeri görülmemiş bir saldırıdır. İddianamede belirtildiği gibi Trump, ABD hükümetinin temel işlevini engellemeyi hedefleyen yalanlar söylüyor” dedi. (İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Gündem Yayın: 01.03.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Boluspor’un altyapı tesislerinde çıkan yangın paniğe sebep oldu.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde Murat Canbaş Caddesinde bulunan Boluspor Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 katlı tesislerin üst katında altyapı oyuncularının kaldığı odada elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı. Tesislerde kalan oyuncular dışarıya tahliye edildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yangın sebebiyle odada maddi hasar meydana geldi.

Paylaş: