Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

TİS’de Sadece Ana Ücret  4 Madde Kaldı

Gündem Yayın: 05.02.2023 15:33
Yazar:
TİS’de Sadece Ana Ücret  4 Madde Kaldı

Geçtiğimiz 3 Şubat tarihinde başlayan KARDEMİR  A.Ş. ve Özçelik İş Sendikası arasındaki 2023-2024 yıllarını kapsayan Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ikinci oturum toplantısı yapıldı. Yapılan görüşmelerde 26 maddede daha anlaşma sağlandı.

2023-2024 yıllarını kapsayan KARDEMİR Toplu İş Sözleşme görüşmeleri kapsamında 3 Şubat 2023 tarihi itibariyle işveren tarafıyla ikinci oturum toplantısı yapıldı.

Toplantıya Özçelik-İş Sendikasını temsilen Genel Başkan Yardımcı Mustafa Kılıç,  Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz ve Şube yöneticileri katılırken, KARDEMİR’i temsilen de Genel Müdür Yardımcıları Aslan Narin ve Uğur Altundağ ile İnsan Kaynakları Müdürü Gencay Güven katıldı.

Görüşmelere ilişkin olarak üyelerle ve kamuoyuyla ayrıntıları paylaşan Şube Başkanı Kenan Yılmaz, “Bugün itibariyle Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Kılıç’ın başkanlığında KARDEMİR toplu iş sözleşme görüşmelerimiz kapsamında işveren vekilleriyle ikinci oturumumuzu gerçekleştirdik. İlk oturumda 47 madde üzerinde anlaşma sağlamıştık. Bugünkü toplantıda da 26 madde üzerinde işveren tarafıyla anlaşmaya vardık. Toplu iş sözleşme sürecimizin tamamlanması için geriye 4 maddemiz kaldı. 10 gün sonra yani 13 Şubat’ta üçüncü oturumumuzu Ankara’da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Ücret maddelerinin artık görüşülmeye başlanacağını belirten Şube Başkanı Yılmaz, “KARDEMİR’de alın teri akıtan üyelerimizin hak ve menfaatlerini artırmak için Genel Başkanımız Yunus Değirmenci’nin ve Genel Yönetim Kurulumuzun desteğini, üyelerimizin ve ailelerinin dualarını, Karabük kamuoyunun güzel temennilerini, Karabük teşkilatımızın kararlı duruşunu arkamıza alarak bir yola çıkmış bulunmaktayız. İnancımız ve beklentimiz odur ki, bu süreci fabrikamızda iş barışı ve huzurunu daha da artırmış, üyelerimizin sevinç ve mutluluğunu katlamış olarak tamamlayacağız” diye konuştu.

“KARDEMİR’deki üyelerimizin bizlerden beklentilerini çok iyi biliyoruz” diyen Yılmaz, bu beklentiyi boşa çıkarmamak için en asli görevimiz olduğunun da farkındayız. Rabbim, üyelerimize bizleri mahcup etmesin” diye konuştu. (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak Yayın: 22.04.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Yolda kalan Tır nedeniyle metrelerce kuyruk oluştu

Zonguldak’ta Kadırga rampasında uzun aracın kalması nedeniyle metrelerce araç kuyruğu oluştu.

Zonguldak’ta öğlen saatlerinde Kadırga rampasında uzun araç kaldı. Tırın rampada kalması nedeniyle kent merkezinden Kadırga rampasına kadar uzun araç kuyruğu oluştu. Zaman zaman trafikte kalan araçlar kornalarına basarak bu duruma tepki gösterdi. Öte yandan tırı bulunduğu yerden kurtarma çalışmaları başladı.

Paylaş: