Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tepkiler Çığ Gibi…

Gündem Yayın: 06.04.2019 14:46
Yazar:
Tepkiler Çığ Gibi…

Yenişehir Atatürk Anıtına Valilik binası yapılması için sondaj çalışmalarına başlanması yoğun tepkilere yol açtı

Karabük’te betonlaşma olanca hızıyla devam ediyor, Karabük’ün hem yeşil alanları hem de değerleri bir bir yok ediliyor. 6 Nisan 2019 Cumartesi günkü sayımızda “Kime Sordunuz?” başlığı adı altında yer alan haberde Yenişehir Atatürk Anıtında başlayan sondaj çalışmalarına dikkat çekmiştik ve bu haberimizin ardından gazetemizi arayan çok sayıda vatandaş olaya tepki göstererek, Devletin parasının bu kadar hoyratça çarçur edilemeyeceğine buna bir an önce son verilmesini istediler.

Yeşilmahalle’de bulunan Valilik hizmet binasına milyonlar lira ödenerek tadilat yapıldığını anımsatan vatandaşlar, “Yetkiler artık ben yaptım oldu mantığından artık bir an önce vazgeçmelidirler. Karabük’ün Valilik hizmet birimine ihtiyacı yok, Yeşilmahalledeki bina bu eksikliği fazlası ile gideriyor. Hiçbir ihtiyaç yokken buraya Valilik hizmet binası yapılması çok büyük bir yanlışlıktır umarız bu yanlıştan bir an önce dönülür” dediler.

“ANILARIMIZ YOK EDİLMESİN”

Yenişehir Atatürk Anıtında tüm Karabüklünün bir anısının bulunduğunu ifade eden vatandaşlar, “Yenişehir Atatürk Anıtının da  artık sadece resimlerde ve anılarda kalmasın istemiyoruz.  Burası Karabük’ün en güzel yerlerinden birisi,  burası insanların gezip dinlenebileceği bir alan, her şeyden önemlisi Karabük’ün tarihine şahitlik eden bir yer. Buradaki hatıralarımızı yok etmeyin” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yolunu kaybeden vatandaş gece su kanalına uçtu, sabah otomobilini kurtarmaya geldi

Asayiş Yayın: 24.04.2024 12:27
Yazar:
Yolunu kaybeden vatandaş gece su kanalına uçtu, sabah otomobilini kurtarmaya geldi

Bolu’da gece saatlerinde navigasyona bakarak D-100 kara yoluna çıkmak isteyen vatandaş, otomobiliyle su kanalına uçtu. Gece saatlerinde aracını kanal içerisinde bırakan sürücü, sabah saatlerinde çekici yardımıyla aracını çıkardı.
Kaza, gece saatlerinde Çıkınlar Mahallesi Ziya Paşa Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 41 ABC 098 plakalı otomobil, Ziya Paşa Sokak üzerinde seyir halindeyken sürücüsünün navigasyona bakarak ilerlemesi sebebiyle su kanalına uçtu. Su kanalının hemen yanı başında bulunan yeşil alana uçan otomobilde sürücü yaralanmadan araçtan çıktı. Aracını bulunduğu yerden çıkaramayan sürücü, otomobili su kanalında bırakarak gitti.
Sabah saatlerinde su kanalında otomobili gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Ekipler araçta yaptığı incelemelerde, sürücünün olmadığını fark etti. Polis ekipleri araç sürücüsüne telefonla ulaştı. Olay yerine gelen vatandaş, çekici yardımıyla aracını bulunduğu yerden çıkarttı. Su kanalından çıkartılan aracın herhangi bir hasar almadığı görüldü.(AA)