Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tasarım ve İktisadi İşletme Mağazalarının Açılışı Yapıldı

Safranbolu Yayın: 16.04.2015 12:43
Tasarım ve İktisadi İşletme Mağazalarının Açılışı Yapıldı

Safranbolu Belediyesi Tasarım ve İktisadi İşletme Mağazalarının ve Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen kursların sergileri törenle açıldı. Tasarım ve İktisadi İşletme Mağazalarının açılışında bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; 2009 yılında SAKEM’i kurarak turizmde kalite anlayışına inşallah bu gün yeni bir halka daha ekleyeceğiz” dedi.
Bu halkanın adının Safranbolu Belediyesi Tasarım ve İktisadi İşletme Mağazaları olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Aksoy; “Mağazalarımız Safranbolu Belediyesinin iktisadi işletmesinin bir iş yeri haline getirildi ve Safranbolu’muzda kaliteli hediyelik eşyayı sunmayı, bu kapsamda bir örnek oluşturmayı, esnaflarımızın önünü açmayı ve burada yaptığımız eserleri de gelen misafirlerimize sunmayı hedefliyoruz. SAKEM’de üretilen ürünler, burada satışa sunuluyor. Hedefimiz asla buradaki iş yeri sahiplerimize engel olmak değildir. Amacımız sadece örnek oluşturmaktır. Yani güzel işlerin, eserlerin örneklerini sunmayı istiyoruz. Üç dükkândan oluşan Tasarım Mağazalarımız, Modern Tasarım, SAKEM Ürünleri ve Hat, Ebru ve El Sanatlarından oluşan yerlerdir. Bu mağazalarımızın açılmasın emeği geçen başta Reyhan Karaca hanımefendi ve Sinan Genim hocamız olmak üzere Belediye Başkan Yardımcılarımıza, Müdürlerimize, Belediye Meclis Üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Safranbolu Tasarım ve İktisadi İşletmeleri Mağazalarımız hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
Mağaza açılışlarının ardından Safranbolu Belediyesi, SAKEM ve Halk Eğitim Merkezi iş birliği ile Cıngıllıoğlu Sanat Galerisi’nde Seramik Kursu Sergisi ve Çarşı SAKEM ‘ de Fotoğrafçılık Kursu Sergisinin açılışı yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy’un ev sahipliğini yaptığı Mağaza ve Sergi açılışlarına, Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Refik Polat, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Samit Tokmak, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Safranbolu Halk Eğitim Müdürü Sezai Öztaş, ve çok sayıda vatandaşın katıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: